Вхід | Реєстрація

Українська влада не склала тест «на прозорість»

Українська влада не склала тест «на прозорість»
Так 10 травня 2011 року в державі набув чинності закон «Про доступ до публічної інформації», який передбачає вільний доступ громадян до інформації, що знаходиться в розпорядженні органів самоврядування та владних структур. З першого ж дня до міських рад та райдержадміністрацій країни громадські організації подали тисячі запитів. Про відповіді на них – у наступному сюжеті.
Новий закон України «Про публічний доступ до інформації», впевнені в громадській організації «Демократичний альянс», повинен був забезпечити прозорість української влади. Однак, вітчизняні чиновники до цього виявилися не готовими, говорить член правління Полтавського осередку організації Юлія Вітко. Хоча сам закон передбачає абсолютну відкритість інформації.
Юлія Вітко, член правління Полтавського обласного осередку ГО «Демократичний альянс»:
— Вся інформація, якою володіють суб'єкти владних повноважень, є відкритою, крім випадків, які чітко прописані: таємна, конфіденційна інформація, у процесі прийняття рішень. Також вся інформація про бюджетні видатки оголошується відкритою.
До відкритої інформації відноситься і генеральний план забудови міст, говорить голова Полтавського осередку громадської організації Ірина Земляна. Однак майже для всіх чиновників нашої області це не було аргументом, продовжує жінка. Так, єдине місто, що надало генплан, – Кременчук. Полтава ж, продовжує Ірина Земляна, взагалі надіслала посилання на сайт, хоча це – порушення процедури надання інформації. Таких, продовжує вона, при процедурі подачі запиту до Полтавської міськради було виявлено декілька.
Ірина Земляна, голова Полтавського обласного осередку ГО «Демократичний альянс»:
— Було ряд порушень. Так, наприклад, ми подали запит на нашому фірмовому бланку, але вони сказали, що не можуть його прийняти без установчих документів - це є абсолютно нелегітимно і порушує закон. Ми не повинні надавати таку інформацію, тому я змушена була відрізати частину бланку і подати запит як фізична особа.
При цьому відповіддю від Полтавської міськради в «Демократичному альянсі» загалом лишилися задоволені.
Стикнулися в «Демократичному альянсі» і з іншою проблемою – недосконалістю нового закону.
Ірина Земляна, голова Полтавського обласного осередку ГО «Демократичний альянс»:
— Більшість письмових відмов місцевої влади, надавати чи не надавати відповіді, обгрунтовані несплатою запитувачем інформації фактичних витрат, пов'язаних з копіюванням. Кабмін до цього часу не ухвалив граничні норми витрат на це, тому вони мали б мені надати інформацію безкоштовно, як це зробило одне з міст на 218 сторінках.
В Вінниці ж, вважає Ірина Земляна, чиновники взагалі знахабніли, вимагаючи за одну надруковану сторінку 5 гривень 68 копійок, а за копію – гривню 36 копійок.
Загалом же, резюмують в громадській організації «Демократичний альянс», українська влада виявилася неготовою до введення в дію закону «Про публічний доступ до інформації».

Автор: Руслан Гунько, www.misto-tv.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації