Цього року серед 55-ти міст у рейтингу Полтава піднялась на 3 сходинки з 20-го на 17-те місце (405 балів).
У свою чергу, Кременчук теж покращив свій рейтинг і з 53-го місця піднявся на 52-ге (269 балів).
У цей час як ще одне промислове місто Комсомольськ стало рекордсменом по втраті позицій. Там більш ніж у два рази зріс рівень злочинності, а середня зарплата показала найнижчий приріст за рік - на 110 грн. Тому Комсомольськ опустився аж на 16 сходинок з 32-го місця на 48-ме (305 балів).
Цікаво, що вперше за п'ять років існування рейтингу кращим для життя в Україні стало південне місто, а саме Одеса (493 бали). Головну роль в цьому зіграли високий рівень ділової активності і практично повністю працевлаштоване населення. Посилила позиції міста і туристична привабливість, яка зросла. Тільки за минулий рік, за даними управління культури і туризму Одеської облдержадміністрації, Південну Пальміру відвідало більше 1 млн чоловік, на 11% більше в порівнянні з 2009 роком. Такий потік туристів приніс бюджету близько 60 млн. грн.
У першу п'ятірку переможців потрапили також Київ, Львів, Івано-Франківськ та Харків.
У цьому році вперше в десятку кращих міст потрапив Донецьк (№ 9), у якого досить хороші показники за видатками міськбюджету на одного жителя і практично максимальну кількість балів по діловій активності.
Оцінка проводилася за 55-бальною шкалою, а кращі міста визначалися на підставі суми балів за 13-ма показниками. Критерії кращого міста для життя в нинішньому році істотно не змінилися.
Напередодні чемпіонату Євро-2012 при оцінці інфраструктури міст, крім традиційних складових цього критерію, "Фокус" враховував наявність готелів (не менше трьох зірок), а також кафе, ресторанів, інших місць громадського харчування (площею не менше 100 кв. м). Крім того, відстежували, скільки кілометрів нових доріг введено в експлуатацію або підлягали капітальному ремонту. За даними Міністерства інфраструктури, тільки у міжміському сполученні введено в експлуатацію, відкрито рух і відремонтовано понад 543 км доріг.