Панікувати не треба! Холероподібний вібріон – не холера, він безпечний і не викликає захворювання. На цьому наголошує головний санітарний лікар Кременчука Віктор Самойленко. Проте наявність холероподібного вібріона у воді свідчить, що там наразі оптимальні температурні та інші умови для розвитку справжніх бактерій холери, та й то, якщо вони туди потраплять. Віктор Самойленко наголошує: санстанція постійно перевіряє водойми і контролює ситуацію. До речі, торік нетоксичні бактерії холери санстанція теж виявляла у міських водоймищах, однак не забороняла городянам купатися.
— Холероподібний вібріон безпечний, – ще раз повторює санлікар. – Набагато гірше, коли у воді перевищення показників по ЛКП (лактозопозитивна кишкова паличка – показник фекального забруднення – ред.). Тоді ми негайно виносимо заборону на купання.
Серед обстежених нещодавно міських водоймищ перевищення показників по ЛКП виявлено лише в озері на території колишніх артскладів. Купатися там означає ризикувати підхопити шлункову або кишкову інфекцію.
Санстанція нагадує: у Кременчуці лише 2 офіційних пляжі – Центральний та у парку Воїнів-Iнтернаціоналістів, решта – стихійні, дозвіл на купання там СЕС не надавала.
Зважаючи на випадки холери у Маріуполі, у Кременчуці посилено контроль за якістю продуктів на ринках та у супермаркетах. СЕС перевіряє харчові продукти, зокрема дослідила морську рибу – бичків, холери не виявлено. Маршрутників зобов’язали тричі на день робити вологе прибирання салонів та протирати поручні, у всіх маршрутках мають бути розміщені пам’ятки із заходами профілактики холери.