Мережа комунальних аптек - на межі вимушеного закриття
Так було раніше. Відтепер робота колективу "Міжлікарняної аптеки №211″ під великим питанням. Адже до КП з міськвиконкому 16 листопада надійшов лист. Головне в ньому – визнати мережу міжлікарняних аптек збитковою і припинити її діяльність. Лист підписано мером міста Миколою Глуховим.
Борг скоротили, та цього замало
Чотири роки тому аптечна мережа, яка сьогодні має назву КП “Міжлікарняна аптека №211″, підпорядковувалася ПОКП “Полтавафарм”. Вийшовши з-під “крила” ПОКП, вона отримала свій нинішній статус. Тоді й почалася історія.
Співробітники КП “Міжлікарняна аптека №211″ розповідають, що за три роки підприємство заборгувало 1 000 000 гривень. Тоді ситуація дійсно була неприємна і ніщо не обіцяло її покращення. Із таким боргом комунальне підприємство “дивом” знайшло іншого керівника. За рік спільна робота працівників КП зменшила суму попереднього боргу удвічі. При цьому не створивши нового. Здавалося б, люди не просто виходять на роботу, а хочуть працювати, борг скорочується, умови потроху покращуються! Аж ні, можновладці вирішили, що рентабельніше буде припинити діяльність “збиткової” аптечної мережі. При цьому у гірші для КП часи це питання так гостро не порушували.
- А все, що потрібно, – повідомляє директор КП “Міжлікарняна аптека №211″ Лідія Овчаренко, – одноразова фінансова допомога у розмірі 500 тисяч гривень. Закривати мережу, на мою думку, просто неприпустимо. Ми єдині відпускаємо ліки за рецептом безкоштовно, лояльно співпрацюємо з лікарнями. Неможливо позбавляти людей доступних за ціною ліків, особливо у нинішніх умовах.
А ще неможна ставити людей перед фактом: “ви повинні відмовитися від комунального підприємства “Міжлікарняна аптека №211″ і підписати необхідні папери”. Фактично для колективу це формулювання означає добровільно відмовитися від робочого місця. Таке воно, владне покарання за чесну роботу?
До речі, “на вошивість” колектив КП протягом лише одного року (саме коли за кермо стала молода та дієва Лідія Овчаренко) перевіряли всі мислимі та немислимі організації. Фахівці міськСЕС, контрольно-ревізійного управління, податкової виконували свою роботу. Тепер працівники КП “Міжлікарняна аптека №211″ чітко усвідомили – то були не прості перевірки дев’яти інспекцій за рік, а ретельний пошук “компромату”. Викривальних фактів не знайшли.
Чи є надія зберегти?
Як тільки працівники аптечної мережі отримали листа з міськвиконкому, наступного дня, зранку, Лідія Овчаренко провела оперативні збори за участю всіх працівників КП. Складено протокол, де кожен представник висловився проти закриття підприємства. Щоб донести свою думку міській владі, 20 листопада більше десяти працівників КП зібралися під стінами міськвиконкому в очікуванні на розмову з мером міста.
- Від Миколи Глухова, – ділиться враженнями від зустрічі працівник КП “Міжлікарняна аптека №211″ Ніла Волкова, – ми, на жаль, не почули обнадійливих фраз. Проте на сесії 24 листопада він пообіцяв питання про “банкрутство” КП не розглядати, а зустрітися з нами після.
Та найбільше працівників КП вразили слова одного з можновладців. Чоловік в обличчя заявив, що співробітники аптечної мережі – “дрова, які будуть працювати у мене й задарма”. Потім пообіцяв знищити мережу і без відповідних підписів її робітників. Заступник мера Володимр Онищенко, який ще чотири роки тому був проти виокремлення з ПОКП “Полтавафарм” комунального підприємства “Міжлікарняна аптека №211″ (напевне, розумів, чим усе може скінчитися – авт.), від неприємних фраз на адресу працівників міжлікарняних аптек утримався. Взагалі, жодних коментарів.
Передаємо підприємство, як цілисний майновий комплекс
Все ж ситуацію навколо комунальних аптек прокоментував мер міста Микола Глухов.
“Сьогодні це підприємство має дуже значну заборгованість і ми вже не перший місяць шукаємо спосіб допомогти. Гасити борги з бюджету – нереально. Або працівники аптеки повинні ліки держати на цю суму, або сказати: де гроші ділися. Свого часу цьому підприємству ми надавали бюджетні кошти на ремонтні роботи. Але сьогодні це КП вже закрило половину своїх аптечних закладів, як нерентабельні. Нині всі їх прохання зводяться до того, аби працювало всього дві-три аптеки.
Мене це не влаштовує. Я б хотів, аби мережа, яку ми забрали в області, працювала й надалі. Пропозиції лунали різні. В життя їх не втілили. Сьогодні є варіант передачі аптек в оренду і відновлення їхньої роботи. Ви ж розумієте, що комунальні аптеки сьогодні виживають не лише за рахунок продажу ліків. Вони виживають ще й за рахунок звільнення орендної плати. Йдеться приблизно про 50 тисяч гривень дотацій щомісяця. Але дотації “проїдаються”. Тому розглядається питання про передачу всієї мережі міських комунальних аптек в оренду інвестору. Аптеки передаватимуться з боргами й інвестор за цю справу береться на певний термін. Щодо питання пільгового забезпечення ліками окремих категорій, то можемо його вирішити за рахунок пільгової орендної плати. І ще, важливо знати: ми не плануємо віддавати ці приміщення. А передаємо в оренду все підприємство, як цілісний майновий комплекс”, – зазначає міський голова.
Приватна власність проти комунальної
Зрозуміло, якщо підприємство “виганяють” з комунальної власності, то воно переходить у приватну або зникає взагалі. У ситуації КП “Міжлікарняна аптека №211″ більш вірогідний розвиток першого варіанту.
За неофіційною інформацією, одинадцять аптек КП викупляє людина, пов’язана з полтавським ТОВ “Фармацевтична компанія “Провізор” та мережею “Ваша аптека”.
Дану інформацію не вдалося підтвердити в обласному управлінні охорони здоров’я. Так само, як і спростувати.
Тож 10% безготівкового розрахунку на 90% готівкою – звичайна схема аптеки приватної власності – може стати майбутнім КП. Кременчуцька ситуація розгорнулася на тлі протилежних дій Кабміну України.
“Необхідно розпочати підготовку стратегічного документа про утворення державної інтервенційної системи аптечних мереж, які будуть розташовані на територіях поліклінік, лікарень, лікувальних закладів державної форми власності. Я просила би, щоб така програма була розрахована по фінансах, термінах, обігових коштах, які можуть бути задіяні. Також я просила би, щоб і голови обласних держадміністрацій, і мери міст були задіяні в цій програмі”, – зазначила Юлія Тимошенко на засіданні Уряду, що відбулося 11 листопада. Про це повідомляє офіційний сайт Прем’єр-Міністра.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кременчук | Суспільство
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном