За його словами, за наявністю генпланів Полтавщина займає середнє місце в Україні.
До паспорту об'єктів Полтавської області входить 1850 міських та сільських населених пунктів. Фахівці управління разом з архітекторами райдержадміністрацій опрацювали 908 генпланів сільських населених пунктів. Дію подовжили 548 генпланам.
За словами Юрія Петрука, є села, які не потребують внесення коректив до генпланів, оскільки там нічого не будують. Самі ж населені пункти фактично вимирають.
У першу чергу необхідно терміново розпочати коригування та оновлення генпланів населених пунктів, які належать до списку історичних, - підкреслив начальник управління архітектури.
«Не має генплану, не має можливості займатися відведенням землі та здійсненням інвестиційної діяльності».
Для впорядкування містобудівної документації області на сьогодні необхідно 72,6 млн грн. З них на розроблення схем планування території області витратять 2,1 млн грн, коригування та оновлення схем територій районів - 6,1 млн грн, розробку, коригування генпланів сільських населених пунктів - 64 млн грн.
Генплани, які вже є у містах, після доопрацювання отримують необмежений термін дії. Вносити зміни в них можна 1 раз на 5 років.
За його словами, до паспорту об'єктів Полтавської області входить 1850 міських та сільських населених пунктів.
Фахівці управління разом з архітекторами райдержадміністрацій опрацювали 908 генпланів сільських населених пунктів.
Дію подовжили 548 генпланам. За словами Юрія Петрука, є села, які не потребують внесення коректив до генпланів, оскільки там нічого не будують. Самі ж населені пункти фактично вимирають.
У першу чергу необхідно терміново розпочати коригування та оновлення генпланів населених пунктів, які належать до списку історичних, - підкреслив начальник управління архітектури: «Нема генплану - немає можливості займатися відведенням землі та здійсненням інвестиційної діяльності».
Для впорядкування містобудівної документації області на сьогодні необхідно 72,6 млн грн.
З них на розроблення схем планування території області витратять 2,1 млн грн, коригування та оновлення схем територій районів - 6,1 млн грн, розробку, коригування генпланів сільських населених пунктів - 64 млн грн.
Генплани, які вже є у містах, після доопрацювання отримують необмежений термін дії. Вносити зміни до них можна раз на 5 років.