Нагадаємо, частина пайовиків з Оленівської сільської ради вирішила віддати свої земельні наділи від ПОСП «Відродження», місцевого підприємства, до ТОВ «Добробут», структурного підрозділу агрохолдингу «Астарта-Київ». Керівник першого підприємства — Заслужений працівник сільського господарства Леонід Непийпа, друге очолює депутат обласної ради Олександр Коваленко.
Конфлікт полягає у тому, що селяни почали передавати свої паї «Добробуту», не розірвавши при цьому договірні стосунки із «Відродженням». І одного прекрасного дня трактори «Добробуту» виїхали на спірне поле для обробітку землі, де й були надовго заблоковані працівниками іншого сільгосппідприємства. Цю колізію губернатор Олександр Удовіченко назвав «курською битвою», в якій юридично правий Непийпа, а морально — ті, хто хоче змінити орендаря.
Сьогодні трактори «Добробуту» все ще стоять на полі, заблоковані технікою конкурентів. Як повідомив «Полтавщині» перший заступник голови Козельщинської РДА Анатолій Срібний, конфлікт вирішується у судовому порядку. Наразі йому відомо, що поле, через яке виникла «битва», законно обробляє його орендар в особі ПОСП «Відродження». Але при цьому Господарський суд Полтавської області зобов’язав Леоніда Непийпу відпустити «полонену» техніку.
Останнього якраз зроблено не було — сказав нам юрист ТОВ «Добробут» Сергій Шендрик. Він зазначив, що суд зобов’язав ПОСП «Відродження» розблокувати техніку ще наприкінці червня. Але із таким вироком Леонід Непийпа не згодний, його юристи подали скаргу до Харківського апеляційного суду.
— У нас 20 тисяч га землі в обробітку, заблокована техніка дуже необхідна. Будемо просити суд зобов’язати ПОСП «Відродження» також компенсувати нам матеріальні збитки через це. Більше того, я впевнений, що частина пайовиків цього підприємства відсудить можливість здавати свою землю в оренду нам, а не йому, — зазначив юрист ТОВ «Добробут».
На жаль, поки що дізнатися думку представників ПОСП «Відродження» з приводу розвитку конфлікту нам не вдалося.
Українські експерти у галузі сільського господарства називають подібні «земельні битви» характерними ознаками неоднозначної земельної реформи, яка розпочалася в Україні.