А кременчужанам про наміри зробити знижки для досить багатих фірм міста влада не повідомила, бо на комунальну газету не вистачає грошей, а на сайт мерії проекти рішень чомусь розміщатися не хочуть…
Відповідь від Кременчуцького міськвиконкому на свій інформаційний запит нарешті отримав Медіа-центр «Репортер». Керуючий справами міськвиконкому Руслан Шаповалов пояснив позицію владної команди щодо знижок у платі за землю для двоповерхового «павільйончика» на Центральному ринку, що належить ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія».
На фото — павільйон, де торгують сільгосппродуктами – переконана влада.
Якщо ж стисло передати відповідь чиновника міськвиконкому, то влада не стала перетруджувати себе і кременчужан заодно розрахунками можливих втрат від рішення зробити знижку для двоповерхової будівлі на центральному ринку міста, що розташована за окремою адресою: вул. Свердлова, 2.
Чиновники обмежились листом-проханням від власника будівлі – ТОВ «Кременчуцька торгова гільдія» знизити орендну плату на земельну ділянку під павільйоном площею 2269 квадратних метрів і не стали перевіряти, чим насправді торгують в «павільйоні», наприклад, на другому поверсі, чи економічно обґрунтованим є прохання зменшити орендну плату і, нарешті, чи має на таку знижку «гільдія» юридичні підстави? Адже відомо, що за рішенням, прийнятим сесією міськради в квітні цього року, ставки орендної плати за землю під торгівельними павільйонами передбачені під 5%. (Саме стільки й платила до липня «Кременчуцька торгова гільдія»).
Але ж то для звичайних павільйонів! Не для тих, які належать керівникам, близьким до влади. А якщо «павільйон» побудувала фірма, якій належить ринок, то нехай вона платить, як і ринок – найнижчу із можливих ставок – 3%. Чому? Бо, відповідно до тексту відповіді, - «будівля павільйону є невід’ємною частиною ринку “Центральний» (згідно затвердженої схеми розташування об’єктів торгівлі”.
Медіа-центр «Репортер» також запитував у кременчуцької влади, чи виконує вона вимоги статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», яка вимагає, щоб проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, оприлюднювалися не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду. І чи повідомили громаді Кременчука про наміри позбавити її кількох десятків тисяч гривень?
Відповідь нас трохи здивувала. Виявляється, влада не спроможна виконати вимоги закону, бо 1) комунальна газета «Вісник Кременчука» має обмежене бюджетне фінансування і друкує лише проекти регуляторних актів; 2) «немає також і технічної можливості розміщувати проекти рішень і на офіційному сайті Кременчуцької міської ради» (????)
Керуючий справами додає: влада «сьогодні завершує роботу щодо створення нового сайту, де будуть оприлюднюватись проекти рішень органів місцевого самоврядування».
Тут виникає відразу кілька питань: чому в комунальної газети «Вісник Кременчука» знаходяться гроші на те, щоб друкувати безкоштовні додатки з рекламними оголошеннями (створювати таку собі «міні-«Приватку» зразка 90-х) і немає грошей на виконання закону?
І чому на сайті міської ради можна кожного дня розміщувати піар-матеріали про чудового мера міста й його турботу про мешканців і відсутня технічна можливість інформувати громаду про те, що хтось із чиновників своїм бізнес-партнерам хоче зробити знижку на кілька десятків тисяч чи на кілька мільйонів?