Як повідомила начальник відділу з питань туризму й курорті облдержадміністрації Лариса Оніщук, дуже цікавить туристів саме обласний центр, Полтава, адже тут зосереджено багато історичних пам’яток, музеїв. Якщо рахувати тільки за відвідувачами музеїв (будь-якої форми власності), то за рік їх тут буває до 700 тисяч чоловік. Приїздять гості з Харківської, Дніпропетровської, Київської областей, близького зарубіжжя (Польща, Білорусь, Росія).
Популярне для відвідування й місто-курорт Миргород із його розмаїттям санаторних закладів. За рік у них оздоровлюється близько 70 тисяч осіб. Але найвищу «сходинку» за кількістю гостей посідає, напевно, Сорочинський ярмарок. Усього за тиждень, поки триває торжище, на нього приїздить до мільйона чоловік.
Також, за даними, якими володіє відділ, популярністю користуються тури Гоголівськими місцями (Диканька — Гоголеве — Великі Сорочинці — Миргород — Полтава), «Православна Полтавщина» (Мгарський монастир, Козельщинський і Полтавський хрестовоздвиженський), Опішне та Решетилівка з їхніми, відповідно, гончарськими й вишивальницькими традиціями.
— Окрім вище перерахованого, люблять у нас відпочивати на воді: сплавлятися на байдарках, займатися рибальством. Чим далі, тим більшої популярності набуває кінний туризм (Дібрівка, Чутове, Попівка, Кованьківка тощо), а також обрядові музеї (рушника — у Степному, весілля — у Великих Будищах), — говорить Лариса Оніщук. — А загалом за рейтингом визначити найпопулярніші туристичні маршрути складно, адже неможливо точно облікувати потік туристів, немає такої статистики.