За минулий тиждень Новий рік суттєво наблизився до Нових Санжар. Це помітно хоча б із гірляндового напису «Буля» на відповідному продуктовому магазині, і з яскравих червоних вогників, які загоряються вночі на даху кафе «Водограй». І з того, що на новосанжарському ринку віднедавна завелися тигри. Іграшкові, звичайно.
На торгових розкладачках з’явилися не лише смугасті представники роду котячих, а й звичайні новорічні аксесуари — іграшки, дощики, хлопавки та бенгальські вогні. За словами однієї представниці великої родини базарян, специфічний новорічний товар з’явився у продажу десь із 1‑го грудня. До речі, як дивно це не звучить, але жінка запевнила, що ціни на подібні товари якщо і виросли порівняно з минулим роком, то зовсім не набагато. Вибрати ж навіть найбільш вередливому покупцю є з чого — і за асортиментом, і за ціною. Для прикладу, найдешевші іграшки на ялинку коштують 1 грн., найдорожчі — 20 грн. Так само, від 1 до 20 гривень коштує і різний за товщиною дощик, без якого уявити будь-яку ялинку досить-таки складно. Яскрава гірлянда із дзвониками коштує 20 гривень, але «віддам за 16». Надзвичайно красива прикраса із трьома великими дзвонами-лампочками та янгольськими крильцями приваблює оригінальністю, але дещо відлякує ціною — 100 грн. Такі необхідні у новорічну ніч бенгальські вогні обійдуться вам у суму від 2 до 7 гривень, а не менш потрібні хлопавки — від 1 до 12 грн. Якщо на Новий рік погода раптом не порадує снігом, то можна придбати штучний у балончиках — синій, фіолетовий або червоний. Білого, на жаль, не продають.
— Люди найбільше купують те, що дешевше, — пояснює жінка-реалізатор. — Іграшки по 1 гривні, дощик по 1–2 гривні. Дуже дорогого не беруть.
У її колеги, яка теж продає новорічний товар, асортимент не гірший. Особливо привертають увагу різні за ціною та величиною тигри.
— Найдешевший і найменший коштує 4 гривні, — пояснює жінка. — Той, що співає — 90 гривень, а оцей, що їздить на велосипеді — 100 гривень.
Матеріали, з яких виготовлені іграшкові смугасті хижаки, найрізноманітніші — від гіпсу до плюшу. Звичайно ж, кожний поважаючий себе громадянин, готуючись до зустрічі новорічного свята не може не купити символ наступного року.
Поруч із тиграми стоїть і невеличка штучна ялинка, ціною у 20 гривень.
— Люди беруть їх охоче — і недорого, і надовго вистачить. Взагалі ж усе добре купують — іграшки, ялинки і тигрів.
Не дивлячись на багатство новорічної продукції на ринкових розкладках, великого ажіотажу з боку покупців не спостерігається. Напевно, зарано та й не всі ще відчули наближення свята. Зрештою, у них залишається іще близько трьох тижнів, щоб згадати про Новий рік, попрощатися із Червоним Биком та підготуватися до зустрічі із Жовтим (за іншими відомостями — Білим) Тигром.