З 8 по 12 серпня проводився огляд шкіл та дошкільних навчальних закладів району щодо підготовки до нового навчального року. У складі комісії працювали понад шістнадцять чоловік: представники районної державної адміністрації, санстанції, фонду страхування від нещасних випадків, відділу освіти та методичного кабінету. Зі слів начальника відділу освіти Наталії Коваль, усі навчальні заклади готові до нового навчального року.
— Звичайно, що там, де більше працювали батьки та педагогічний колектив, там зроблено більше роботи і більше її видно. — каже Наталія Мефодіївна. — Десь трішки менше постарались. Проте території всі чисті, бур’янів немає, спортивні майданчики приведені в належний стан. З бюджету виділено 100 тисяч на фарбу і 50 на інші будівельні матеріали. Та це дуже мізерні гроші для такої кількості шкіл у районі. Приємно те, що до початку нового навчального року сесією районної ради виділено додатково 100 тисяч на капітальний ремонт Радянської школи і 100 тисяч для газифікації Світлогірської ЗОШ. Адже ця школа найхолодніша і потреба у вугіллі дуже велика. Думаю, що до опалювального сезону газ у цьому навчальному закладі буде.
Хотілося б відмітити Ко–беляцький НВК, Білицьку, Іванівську, Дашківську, Озерську, Світлогірську та Шенгурівську загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів. Наприклад, у Білицькій загальноосвітній школі без бюджетних коштів власними силами змінено естетичний вигляд класних кімнат, змінено рекреації на другому поверсі, школі надано сучасного вигляду. У Кобеляцькому НВК гарно впорядковане подвір’я, насаджена велика кількість квітників, відремонтований та пофарбований спортивний майданчик і недоліків практично немає. А в Світлогірській школі перше, що привернуло увагу, це естетичний вигляд школи. А такого гарного спортивного залу, як у цій школі, немає ніде. Над ним багато попрацювали, це видно. Кобеляцька школа № 2 разом з батьками взяли курс на заміну пластикових вікон. У більшості класів почергово їх замінюють.
Що стосується шкіл І-ІІ ступеню, то хотілося б відмітити Кобеляцьку школу № 3, Білицьку ЗОШ № 2, Білицьку ЗОШ № 3, Григоро-Бригадирівську ЗОШ. У останній за підтримки спонсорів та батьків зроблено ремонт спортивного залу, який близько п’яти років стояв порожнім. У Куст-Кущівській школі проведена велика робота по відновленню організації дитячого харчування. Раніше школу обслуговував приватний підприємець, а з першого вересня, думаю, запрацює шкільна їдальня.
Загалом зроблено багато роботи і кожна школа заслуговує на увагу. Адже всі педагогічні працівники разом із батьками старалися. У кожній школі пахне фарбою, це вже ознака того, що робота велася.
Початкових шкіл у районі три. І всі представили себе на гідному рівні. Серед них на перше місце хочеться поставити Жуківську школу. У ній проведено воду та зроблено каналізацію. Естетичний вигляд класів також на високому рівні. У планах керівництва школи змінити паркан. У Фрунзівській та Золотарівській школах також зроблено дуже багато. Це професіонали своєї справи. І дуже приємно заходити до них.
Що стосується дошкільних установ, то хочу відзначити Кобеляцький дитячий садок № 2 «Золотий півник», Світлогірський та Білицький. Це дуже яскраві та гарні дитсадки. Серед усіх тринадцяти в районі вони сильно відрізняються. Звичайно ж, дитячі садки знаходяться в комунальній власності сільських рад, тому ми надаємо туди лише методичну допомогу, та все одно комісія їх відвідала. У порівнянні з минулим роком, є значні покращення. Наприклад, у Кіровському дитячому садку зроблений паркан, обладнаний спортивний майданчик. У Шенгурівському покращена навчально-матеріальна база, технологічне обладнання для їдальні, меблі. Тобто, бачимо прогрес в роботі на краще.
Та, звичайно ж, поряд з цим є й проблеми. Наприклад, в Орлицькій школі протікає дах, потребують ремонту спортивні зали в НВК та Білицькій школі № 1. Також є проблеми з внутрішніми туалетами. У деяких школах вони розміщені в нетипових приміщеннях, які незаплановані по проекту. Та думаю ці проблеми будуть вирішені на наступний навчальний рік.
Наостанок Наталія Коваль зауважила, що зараз проходить всеукраїнська акція «Дай руку першокласнику».
— Адміністрацією направлені листи у органи місцевого самоврядування, щоб вони взяли участь у цій акції. Дуже приємно, коли, спілкуючись із керівниками навчальних закладів району, ми дізнавались, що всі першокласники першого вересня отримають подарунки. Складається традиційно, що одні сільські ради закуповують ранці, інші — канцтовари, та майже кожна надає якісь подарунки. Та ще не знаємо, чи міська влада візьме участь у цій акції, — зауважила Наталія Мефодіївна.
До речі, цього року в Кобеляках до першого класу підуть 124 учні.
У Кобеляцькому НВК № 1 цього року навчатимуться 34 першокласники.
— Подібна ситуація була і минулого року, — каже директор школи Яків Постольник. — От тільки ситуація з десятикласниками значно гірша. Ми набрали два класи у яких навчатиметься 41 учень. Дітей мало, в силу відомих причин. На сьогодні при заробітній платі в тисячу гривень мало хто наважується народити, виховати та вивчити більше однієї дитини. Тим більше, що багато дітей після дев’ятого класу пішли зі школи у професійні навчальні заклади, бо так набагато легше отримати в подальшому вищу освіту.
А Кобеляцька загальноосвітня школа № 2 першого вересня зустрічатиме 75 першокласників.
— Це значно більше, ніж минулого року, — каже директор школи Світлана Грінько, — адже вже декілька років у місті зростає народжуваність. Отже, діток вистачає. Значно гірша ситуація з десятикласниками. Їх цього року набрали всього два класи. Загалом, 57 школярів, хоча чекали більше. Ця тенденція спостерігається не лише цього року. Мабуть, більшість побоюються майбутнього тестування, тому розбігаються хто куди. Хтось у професійні училища, дехто у медичні чи педагогічні.
Кобеляцька школа № 3 першого вересня прийматиме 15 школярів, а це дещо більше, ніж зазвичай, запевняє директор школи Таїсія Масич.
— До Кобеляцького аграрного ліцею й справді поступило багато дітей, — запевнив директор ліцею Борис Чичка. — 101 дитина після дев’ятого класу прийшли до нас навчатись. Із них 44 — зі шкіл міста: 8 — зі школи №1, 28 — зі школи № 2 та 8 — зі школи № 3. Більшість обрали спеціальність «тракторист, водій категорії С» та «Кухар-кондитер». Та є такі спеціальності, на яких навчатися зовсім немає бажаючих, наприклад, швачки. Та все ж, маємо надію, що вони з’являться. Адже прийом на навчання в зв’язку з цим продовжено по першого жовтня.