Слід особливо зазначити, що практика рішучого й безкомпромісового захисту прав українців регіону на безпечне довкілля стала актуальною й постійною для місцевих «свободівців», оскільки протягом тільки цього року у жодному населеному пункті в ході проведення чотирьох публічних обговорень такої вкрай важливої для місцевих мешканців проблеми вони беззастережно пристають на пропозицію правозахисників з ВО «Свобода» і не дають згоди на викиди забруднюючих речовин.
У ході свого виступу перед учасниками слухань О.Панченко вкотре наголосив на практичній реалізації прав українського народу на надра та корисні копалини, як також його прав на безпечне довкілля та правдиву інформацію у цій царині. Принагідно зазначимо, що за відсутності постійно діючих моніторингових постів з контролю над усіма параметрами навколишнього середовища контроль над безпечністю довкілля є надзвичайно складним і потребує постійної уваги громадськості. Особливою під сучасну пору, - зазначив промовець, - є проблема українськості влади, захист нею виключно національних інтересів, впровадження у ході своєї діяльності принципів відкритості, відповідальності й незаангажованості з боку кожного представника (чи органу) цієї влади при відстоюванні прав мешканців територіальних громад.
Під час відвідин села Луценки, населення якого фактично було винищено вщент в ході інспірованого большевиками голоду 1932-33 років, - було покладено квіти до пам’ятного хреста жертвам Голодомору-геноциду українського народу.