У ході конференції було проаналізовано результати діяльності навчальних закладів за 2010-2011 навчальний рік, зосереджено увагу на продовженні реалізації виконання вимог законодавчих актів у сфері освіти, указів Президента України, основних положень Національної доктрини розвитку освіти в Україні, районних цільових програм, рішень попередніх конференцій педагогічних працівників та інших нормативно-правових документів, спрямованих на подальший розвиток освітньої галузі.
На конференції з доповіддю виступив начальник відділу освіти Володимир Лелюх, який узагальнив здобутки й досягнення у сфері освіти, акцентував увагу на проблемах та шляхах їх вирішення й назвав завдання, які будуть пріоритетними у 2011-2012 навчальному році. Зокрема, він зазначив, що всі зусилля відділу освіти і особливо методичних служб повинні спрямовуватися на вчителя, на систематичне підвищення кваліфікації та створення умов для його постійного професійного зростання. Головним завданням школи, за словами В. Лелюха, є виховання людини, вмотивованої на свій розвиток, та допомога молодим громадянам в усвідомленні свого місця і ролі у житті суспільства. Начальник відділу освіти звернув увагу на кадрову проблему в освітянській галузі району: «На яку зміну ми можемо надіятися, коли за три останні роки в район прибуло 18 молодих педагогів і вибуло 13. Більшість з них порвала з педагогічною практикою через низьку зарплату, відсутність житла. А працює 36 пенсіонерів. Потрібно значно краще орієнтувати найуспішніших школярів на вибір педагогічної професії і більше турбуватися про становлення кращих молодих колег, які поповнюють наші колективи. Він також зазначив, що кваліфікація педагога – єдиний фактор, що реально визначає успішність процесу навчання. Система освіти не може бути кращою від вчителів, які її наповнюють. Ефективність роботи навчального закладу значною мірою залежить від педагогічної підготовки керівника, від того, як він удосконалює свою педагогічну майстерність, чи може він бути прикладом для вчителів. Більшість шкільних лідерів саме такі - відповідальні, ініціативні, сприяють розвитку закладу через співпрацю з батьками, громадськістю, підприємствами, організаціями, що діють у районі, успішно координують власну діяльність з діяльністю органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, самі є соціально активними громадянами.
Наприкінці доповіді Володимир Лелюх висловив глибоку подяку всім, хто робив свою справу на високому професійному рівні, та побажав освітянам у новому навчальному році виключно успішних та результативних кроків на шляху творення нової України для себе і майбутніх поколінь.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся голова райдержадміністрації Микола Купріян, який привітав освітян із початком нового навчального року, побажав успіхів у навчанні та вихованні підростаючого покоління і висловив надію на діалог та відкрите спілкування влади й педагогів району. Він зазначив, що пріоритетами освіти повинні бути якість та доступність, а також наголосив на тому, що школи району готові до нового начального року, забезпечено стовідсотковий підвіз дітей, проте необхідно вирішити питання щодо повного забезпечення дітей гарячим харчуванням. М. Купріян звернув увагу вчителів на досконале вивчення учнями мов, у першу чергу - української, та на патріотичне виховання школярів.
Голова районної ради Олексій Нечипоренко також привітав педагогів району та подякував їм за нелегку, але почесну працю. Він побажав їм не стояти на місці, а впевнено йти вперед, тому що у період реформування освіти в першу чергу спрацьовує професійність учителя. О. Нечипоренко звернув увагу на профілізацію освіти та позашкільну роботу з дітьми. У цьому році, за його словами, на освіту виділено 563 тисячі гривень бюджетних коштів, які направлені як у сільські так і міські школи. Він підкреслив, що районна рада завжди буде надавати допомогу освіті, тому що це - пріоритетна галузь.
На конференції виступили заступник директора з науково-методичної роботи ліцею А. Шмиголь, директор Вишневецької школи В. Кошова, психолог Березоворудської школи С. Прокопенко, вихователь ДНЗ «Ромашка» В. Безбородова, методист БДЮТ Н. Лупейко та інші.
Конференція прийняла рішення, спрямовані на забезпечення функціонування галузі освіти Пирятинського району, метою яких є створення умов для рівного доступу до якісної освіти, і які вплинуть на її подальший розвиток на Пирятинщині.