Національний центр інтелектуальної власності Грузії «Сакпатент» запатентував назви 30 національних страв та продуктів, серед яких вже добре знайомі українському шлунку хачапурі, мацоні, сулугуні та чурчхела. У відповідь Україні є теж що сказати, впевнені пересічні полтавці.
Бліци:
– Я вважаю, що треба запатентувати галушки, бо це доволі унікальна страва, і сало, бо більшість фольклорних розповідей про сало пов'язано з Україною, тому це українська страва.
– Галушки, вареники і борщ – це справді українські національні страви.
– Я б ще до цього переліку додала голубці і вареники, бо вареники згадує ще Микола Васильович Гоголь у своїх творах. Ці страви також треба додати до саме наших етнічних українських страв.
Полтавці будуть розчаровані, але лідер нашого опитування – полтавська галушка – вже і так має свого власника, – кажуть у Полтавській торгово-промисловій палаті.
Юрій Нечеса, начальник відділу інформаційних технологій Полтавської торгово-промислової палати:
— Полтавські галушки – є такий знак для товарів і послуг – торгівельна марка. Вона зареєстрована на полтавську людину, фізичну особу, і він працює під цією торгівельною маркою і робить дуже гарні галушки.
Отримати патент може як фізична, так і юридична особа, – продовжує пан Юрій. Всього в Україні зареєстровано понад 150 тисяч знаків для товарів і послуг і щомісяця цей список подовжується на 20-25 тисяч найменувань.
Юрій Нечеса, начальник відділу інформаційних технологій Полтавської торгово-промислової палати:
— Будь-яку назву: чи-то справа, чи-то страва, чи фірмове найменування, можна зареєструвати через такий об'єкт промислової власності як знак для товарів і послуг.
Реєстрація може зайняти від 1 року і 2 місяців до півтора року. 2-3 тижні цього часу ваш запит перевіряється у Держдепартаменті інтелектуальної власності на ексклюзивність. В разі ж отримання патенту той гарантує вашій інтелектуальній власності безпеку від підробок та несанкціонованого використання.
Відтак, використання назв грузинських страв на території України справді може бути заборонене, або коштуватиме якусь суму, але тільки в разі реєстрації цих товарів в Україні. Адже зараз, говорить Юрій Нечеса, права на інтелектуальну власність діють на території України і підпорядковуються цій країні.