Вхід | Реєстрація

Чим годувати наших малят?

Чим годувати наших малят?
Для дитини до року найкращий спосіб годування — грудне молоко. Але буває так, що вже з перших днів життя це неможливо. У такому разі стають у пригоді спеціальні дитячі суміші, які можна приготувати власноруч вдома, а можна отримати на молочній кухні. Тож ми вирішили розібратися з цією ситуацією детальніше.

Продукція дитячих молочних кухонь
Дитяча молочна кухня виробляє якісну молочну продукцію для дітей у віці до двох років. Уся продукція відповідає санітарним нормам, що діють, і правилам. Термін зберігання — не більше доби, так що її можуть вживати навіть новонароджені діти.
Так чим же продукція дитячих молочних кухонь відрізняється від заводської продукції, у тому числі — від дитячого харчування? Перш за все тим, що вона готується з цілісного натурального молока, а не порошку. Друга відмінність — це повна відсутність консервантів і спеціальної обробки: наприклад, для одержання дитячого кефіру в молоко просто додається закваска. Те ж саме відбувається і з приготуванням сиру. Для його приготування також використовується свіже молоко, а не браковані кисломолочні продукти. Термін зберігання таких продуктів говорить сам за себе: він дорівнює одній добі.
Заводські дитячі молочні продукти відрізняються від власної продукції молочної кухні тим, що для збільшення терміну зберігання застосовується спеціальна термічна обробка. А це веде до втрати ряду корисних речовин. Тому термін дії таких продуктів близько двох тижнів.

Чи є сьогодні дитячі молочні кухні?

Молочна кухня — це гарантія правильного харчування дітей раннього віку. Проте у Кобеляках вона припинила роботу близько п’яти років тому. Як повідомила головний санітарний лікар району Валентина Семиног, молочна кухня була на балансі Центральної районної лікарні. Тоді молоко привозили із ферм. Його якість відповідала всім санітарним вимогам. Та коли ферми почали розпадатись, сировини для молочної кухні не стало. І відповідно кухня припинила свою роботу.
— Та й діток на той час було не так багато, як зараз, — зауважила Валентина Іванівна.

Грудне молоко та молочна суміш: чи є суттєва різниця?

Скрізь і всюди грудне вигодовування має важливе значення, оскільки створює найкращі умови для здоров’я, росту і розвитку. За якістю грудне молоко перевершує всі інші продукти, що дають дитині. Воно містить ідеальне співвідношення живильних і протиінфекційних речовин, ніби на замовлення розрахованих для кожної дитини окремо. Маля, що вигодовується грудним молоком, отримує найвідповіднішу для себе їжу.

Чи рівні дитячі молочні суміші за якістю грудному молоку?
Штучне годування з використанням дитячих молочних сумішей і пляшок пропагується компаніями з метою отримання прибутків. Тим самим підривається грудне вигодовування. Навіть деякі медичні працівники вважають, що суміші нітрохи не гірші від грудного молока. Така думка суттєво впливає на молодих мам, і багато з них починають думати, що це сучасно і безпечно.
Молочні суміші ніколи не зможуть порівнятися з грудним молоком, навіть якщо вони виготовлені за найбільш витонченими і науково обґрунтованими технологіями. Та якщо якій-небудь фірмі і вдалося б скопіювати грудне молоко, воно ніколи не зможе бути повністю пристосованим індивідуально для кожної дитини. Адже молоко кожної матері змінюється в залежності від потреб її дитини.
Майбутні та молоді мами! Можливо, ви вже вирішили, як будете годувати дитину. Якщо маєте намір годувати грудьми, то, напевно, швидко навчитесь цього під наглядом кваліфікованого спеціаліста. Та навіть якщо ви впевнені, що найкращий спосіб для вас — це штучне годування, все ж варто розглянути всі переваги та недоліки.
— Грудне молоко містить речовини, які допомагають захистити дитину від інфекцій, доки її імунна система не зміцниться, а також захищає від алергії, що важливо, коли у вашій родині є алергетики. Штучне молоко не може дати такого ефекту.
— Годування грудьми забирає більше часу в перші тижні, так як у цей час дитина частіше їсть. Водночас підготовка і стерилізація пляшечок потребує багато часу, після кількох місяців це стає нудною роботою.Поступово годування грудьми стає рідшим і триває щораз менше, бо дитина дорослішає.
— Коли годуєте грудьми, подорожувати легше: не потрібно підігрівати пляшечку чи боятися, що молоко зіпсується при надто високій температурі.
— Виснаження, хвороба або стрес впливають на кількість грудного молока, а на штучне годування — ні.
— Не треба довіряти апетитові дитини в разі штучного годування з пляшечки. У цьому випадку перегодовування може стати причиною надмірної маси.
Нам вдалося запитати у молодих мам про переваги вищевказаних способів годування.
Марина, 25 років. Сину Івану 6 місяців:
«Годуючи грудьми, я впевнена, що даю малюкові найкраще молоко, яке він легко засвоює. Адже воно має ідеальний вміст поживних речовин. Мені подобаються переваги годування грудьми: молоко завжди стерильне і потрібної температури. Медсестра сказала, що я тому так швидко повернулась до попередніх форм, бо годую грудьми. Це несподівана винагорода за те, що я прислухалась до її порад».
Олена, 32 роки. Доньці Олексанрі 8 місяців:
«Я зрозуміла, що правильно вирішила щодо штучного годування, коли побачила, як моєму чоловікові подобається годувати нашого малюка. Це зблизило їх одразу. Годуючи з пляшечки, завжди можу бачити, скільки молока випила дитина. Це мені допомогло опанувати себе після багатьох неприємних тижнів годування грудьми».

Автор: Дарія СТАРОСТІНА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації