Зазіхати на антивандальний майданчик, що у парку «Перемога», почали ще до його офіційного відкриття. Наприкінці жовтня 2008-го невідомі викрали бруси. Тодішнє керівництво міського управління у справах сім'ї, молоді та спорту було переконане – це зробили мисливці за чорним металом, оскільки тренажер витягли з бетону. Цей майданчик був подарунком місту від приватного підприємства (до речі, 3 роки тому один такий тренажер коштував 1200 умовних одиниць). Втім, за кілька днів після зникнення невідомі повернули тренажер практично на те саме місце. Тоді ж керівництво міста попередило пункти прийому металобрухту, аби унеможливити подальші викрадення. Прослугував на користь громаді, а саме тим, хто не нехтує фізичним здоров'ям майданчик близько 2-х років. Потім, розповідають тутешні мешканці, тренажери почали знову зникати.
Ольга, мешканка м.Полтава:
— В 2009 році, якщо не помиляюсь, його встановили. Дуже був зручний, на різні групи м'язів. Потім почали тренажери зникати. Я тут практично кожного ранку бігаю, вперше побачила, що хтось зрізав один тренажер і він лежав поруч.
Невідомі, продовжує жінка, почали зрізати тренажери, як гриби у лісі після дощу. Найдовше (до осені) вдалось простояти лаві для пресу і турнікам. Натомість, замість тренажерів на майданчику з'явилася палатка зовсім неспортивного призначення.
Віталій, мешканець м.Полтава:
— Все тут було зручно десь до весни, потім почали розбирати. І взагалі - в центрі не залишилось місця, де б можна було безкоштовно позайматися. Хіба що 4-та школа, однак, там закривають рано. І що залишається - пити, курити, якось так.
Полтавці розповідають: намагалися зв'язатися із керівництвом парку «Перемога», втім, його очільника постійно не було на місці.
Ольга, мешканка м.Полтава:
— Я на певний період виїздила із міста, повертаюсь - подиву просто не було меж. Тут немає нічого, ось як зараз. Я думала, що за літо щось зміниться, чи нові встановлять, чи повернуть ті, що зникли, але нічого не змінилось.
Як ми з'ясували пізніше, керівництво парку «Перемога» жодного відношення до майданчика не має. Тобто, останній знаходиться на території парку, втім, не на його балансі. А доглядати за ним, як нам повідомили у прес-службі міської ради, має (цитата) якась спортивна організація. У телефонній розмові речник полтавської міліції Юрій Сулаєв зазначив, що жодних звернень стосовно розкрадання тренажерів від міста до них не надходило. Тож спрогнозувати ступінь відповідальності наразі недоцільно, оскільки немає звернення і задокументованого складу злочину. Якщо ж припустити банальний грабіж за 185-ю статтею Кримінального кодексу, невідомими вандалам може загрожувати міра покарання від адмінштрафу до ув'язнення на кілька років (в залежності від частини статті).