Вхід | Реєстрація

Куріння: як позбутися згубної звички

Куріння: як позбутися згубної звички
Історія куріння налічує тисячі років. Зародившись як релігійний ритуал, сам процес куріння людиною тютюну обріс міфами та легендами. Більшість з цих міфів щедро роздмухують тютюнові компанії, а деякі — самі курці. Чому так відбувається, навіщо курить жінка і наскільки нам необхідні сигарети — ми спробуємо розібратися, досліджуючи міфи.

МІФ перший: «Свобода і рівноправ'я»
Цим міфом спекулюють тютюнові компанії. Сигарета сприймається жінкою як символ свободи і незалежності, зрівнювання в правах з чоловіками. Сам процес куріння стає способом реалізації цих прав. Невипадково першими кроками фемінізму по планеті були мундштук і штани!
У реальності відповідно до вельми поширеної теорії Зигмунда Фрейда, сама форма сигарети, так само як і прагнення жінки нею володіти, явно вказує на так званий «кастраційний комплекс». Куріння приносить відчуття свободи, незалежності, надає впевненість у собі виключно тим, що компенсує несвідому жіночу заздрість до чоловічого пеніса. Тобто, через паління дає можливість цим атрибутом маскулінності володіти. Крім епізодичного відчуття свободи, куріння приносить постійну залежність від сигарет — вони раптово закінчуються, на них не вистачає грошей, у багатьох місцях палити просто заборонено.

МІФ другий: «Привабливість і сексуальність»

На цьому міфі також спекулюють виробники сигарет, використовуючи образ успішної і привабливої жінки. У свідомості споживача образ сексуальної жінки пов'язують з атрибутами куріння — тонкими стильними сигаретами, гламурними упаковками, тонкою вуаллю диму. Ці образи формують бажання жінки посилити свою сексуальну привабливість  через куріння сигарети.
У реальності тільки деякі чоловіки дійсно вважають образ жінки, що палить, еротично привабливим, що, до речі, підтверджує ефективність роботи PR компаній. Але чи робить куріння жінку привабливою — питання сумнівне. Фактично ж похідні куріння тютюну, такі як смоли, токсини, осідають на шкірі та волоссі, забруднюють легені і кров. Шкіра жінки стає тоншою, покривається сіткою зморшок. Колір обличчя стає сірим, набуваючи жовтого відтінку. Волосся стає крихкими і бляклими. Нікотин і смоли знебарвлюють зубну емаль — зуби жовтіють і руйнуються. Жінки, що палять, рідко виглядають здоровими — хронічний кашель і задишка досить скоро стають постійними супутниками. Зайве згадувати про те, що запах тютюну просочує не лише одяг, а й шкіру, оскільки у курців прітупляеться нюх. Про цю проблему можна здогадатися лише з реакції інших людей. Так що уявлення жінки про свою зовнішню привабливість входить в протиріччя з уявленням чоловіки про жіночу красу. Не варто відсувати на другий план правду про те, що чоловіки частіше тягнуться до молодих, рум'яним, енергійних і повних здоров'я дівчат – і це цілком обгрунтовано, адже саме вони можуть дати їм генетично здорове потомство (до чого несвідомо, а часто й усвідомлено, прагне кожен чоловік).

МІФ третій: «Душевний спокій і відновлення сил»
Те, до чого прагне сучасна жінка. Постійні навантаження і стреси супроводжують нас, особливо якщо ми живемо і працюємо в мегаполісі. Жінки, що палять, як аргумент наводять той факт, що «перекур» відновлює сили, підвищує працездатність і задає ритм робочого дня. Але чи так це?
У реальності нікотин, який міститься в тютюні, модулює вивільнення ацетилхоліну, норадреналіну, серотоніну і інших медіаторів в закінченнях нейронів, що викликає тимчасове відчуття спокою, розслабленості і комфорту. Відновленню сил сприяє також транс, який виникає в процесі ритмічного вдихання і видихання диму, а також спостереження за тліючим вогником цигарки. Крім цього від нікотину, як і від будь-якого наркотику, швидко розвивається залежність – угамування «нікотинової спраги» приносить відчуття «кайфу». Самі по собі сигарети не є панацеєю від стресу. Кілька хвилин дихальної гімнастики, чашечка зеленого чаю, прогулянка з плеєром по парку знімуть втому безпечніше, ніж «перекур».

МІФ четвертий: «Куріння не таке вже й шкідливе»
Досвідчені курці впевнені, що шкода куріння багато в чому надумана. «По-перше, я сам поки що не помер і відчуваю себе стерпно, а по-друге, всім відомо, що люди доживають до ста років, при цьому курять і п'ють, так що куріння не таке вже й смертельне», – міркують вони.
У реальності сам тютюн не так вже й шкідливий, але наслідки куріння тютюну смертельно небезпечні. Те, що одиниці людей, що палять тютюн постійно, доживають до похилого віку, швидше виняток з правила, яке підтверджує саме правило. Щороку від хвороб, пов'язаних з курінням, помирають понад 500 тисяч жінок, найчастіше від раку легенів і матки, інсультів, інфарктів. Куріння тютюну дійсно забиває легені смолами, стоншує судини і отруює організм. Поєднувати оральні контрацептиви з курінням категорично заборонено лікарями. Постійне куріння тютюну насичує клітини токсичними речовинами і провокує розвиток раку – це медичний факт. І виключення особисто для вас природа робити не стане.

МІФ п'ятий: «Я в будь-який момент можу кинути, варто тільки захотіти»
Насправді, коли людина впевнена у своїй незалежності від тютюну і здатності припинити куріння в будь-який момент, вона не поспішає цього робити. Рік за роком формується фізична залежність від нікотину. У реальності куріння стає проблемою тоді, коли здоров'я дає збій, коли паління стає перепоною для відносин, для материнства, навіть для отримання цікавої роботи. Так чи варто розмінювати своє єдине життя на чужі прибутки?
Для того, щоб дійсно розлучитися з цією безумовно шкідливою звичкою, зроби сім простих кроків до зміни свого життя.

Крок перший:
дозволь собі усвідомити, як куріння щодня руйнує тебе. Відсунь міф і крокуй в реальність. Уважно подивися на себе в дзеркало, розглянь кожен міліметр свого обличчя й тіла. Чи можеш ти пробігти 5 кілометрів, станцювати рок-н-рол, занести коляску на 3-й поверх без задишки?
Крок другий: дійсно злякайся. Дозволь собі відчути страх від того, що ти можеш  рано померти, захворіти, стати некрасивою, поганим прикладом для своєї дитини.
Крок третій: чесно розберися з собою: що дає тобі куріння? Яких якостей, речей, подій в твоєму житті не вистачає? Що ти намагаєшся компенсувати, вдихаючи і видихаючи їдкий дим кілька разів на день? Запиши всі свої бажання.
Крок четвертий: прийми рішення: час змінити своє життя. Сигаретам в новому, вільному, повноцінному житті точно не місце! Сформулюй свою життєву позицію, власну філософію – всупереч старанням PR компаній і доброзичливців, які намагаються виправдати свою слабкість.
Крок п'ятий: викинь всі сигарети, запальнички і попільничку. Заяви про своє рішення всім людям, чия думка і оцінка значимі для тебе. Випробуй гордість!
Крок шостий: склади план: чим ти наповниш своє нове, активне життя? Хай це буде  біг, їзда на велосипеді, дайвінг, йога, або метушня з дітьми. Уяви себе: якою ти станеш уже зовсім скоро? На що ти витратиш зекономлені гроші?
Крок сьомий: прийнявши рішення, не повертайся назад. Використовуй весь арсенал засобів — спорт, нікотиновий пластир, гіпноз, психотерапію, льодяники, допомогу близьких. Але рухайся тільки вперед.
Будь вільною!

Автор: Підготувала Дарія СТАРОСТІНА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації