У своєму невдалому, невлаштованому житті вони звинувачують усіх - владу, батьків, дітей чи просто оточуючих, але тільки не себе. І щоб полегшити свій «біль» від нереалізованості, починають зловживати спиртними напоями. Відсутність джерела доходу та бажання випити в подальшому штовхають їх на злочинний шлях.
Прикладом сказаного вище є розглянута в Київському районному суді Полтави кримінальна справа за обвинуваченням Ігоря В. у вчиненні крадіжки особистого майна та умисного вбивства, скоєних у січні поточного року за таких обставин. Повертаючись зі своїм знайомим із рибалки, як говорять у народі, під мухою, хлопці зустріли Світлану. Викликавши таксі, поїхали до неї додому, по дорозі підхопивши ще одного свого знайомого. А після хмільного застілля, скориставшись тим, що його учасники заснули, Ігор присвоїв собі 553 гривні, які знайшов у будинку жінки, і пішов додому. Увечері того ж дня, захотівши випити ще, він із пляшкою оковитої подався до іншого свого знайомого Олександра.
Пили у Олександра - покурити вирішили у Ігоря, де близько 2 години ночі між захмелілими чоловіками виникла сварка, в результаті якої Ігор двічі вдарив знайомого дерев'яним стільцем по голові, а потім хаотично наніс йому ще не менше 8 ударів руками. Через отримані тілесні ушкодження потерпілий помер на місці. А Ігор, не зупиняючись на досягнутому, подзвонив своєму знайомому і попросив терміново приїхати. Разом із останнім Ігор помістив мертве тіло у старий холодильник і, викликавши вантажне таксі, вивіз його на одну з дачних ділянок у с. Рибці. Коли водій таксі поїхав, хлопці дістали труп і кинули його за вагончиком однієї з дач, а холодильник залишили за парканом іншої дачної ділянки. І ніби нічого не сталося, розійшлися у своїх справах. Через кілька днів труп Олександра виявив господар дачі, що саме навідався перевірити, чи все в господарстві в порядку.
При призначенні покарання Ігорю суд врахував характер та ступінь суспільної небезпеки скоєних ним злочинів; обставини, які пом'якшують покарання (щире каяття підсудного, а також те, що він має на утриманні неповнолітню дитину). Окрім цього, суд врахував обтяжуючу обставину - вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння. Також, що підсудний на момент скоєння злочину не займався суспільно-корисною працею, згідно медичного висновку потребує примусового лікування від алкогольної залежності; за місцем проживання характеризується негативно. І засудив його у вересні поточного року до 7 років позбавлення волі. Тепер у нього буде час змінити своє уявлення про звичайні людські цінності.