30-го листопада у Новосанжарській бібліотеці з піснями та віршами відкрили доступ до Інтернету.
О десятій годині у читальному залі збираються усі причетні до відкриття. Більшість стільців займають школярі. Саме вони є майбутніми користувачами інтернет-послуг. Двоє дівчаток виходять наперед і читають вірші про Інтернет.
Бібліотекар Тамара Паттієва розповідає гостям про те, як у читальному залі з’явилися спочатку комп’ютери, а потім вже й Інтернет. Новосанжарський район взяв участь у конкурсі «Бібліоміст». І зумів виграти грант на встановлення у районній бібліотечній системі 15 сучасних комп’ютерів. Надав їх не хто небудь, а сам батько «Мікрософту» Білл Гейтс. Точніше, спільний фонд Білла та Мелінди Гейтсів.
Директор центральної районної бібліотеки Лариса Бесараб коротко ознайомила гостей із програмою «Бібліоміст». З її допомогою бібліотеки ніби отримують нове життя. Встановлюючи комп’ютери та підключаючи Інтернет, бібліотеки можуть запропонувати своїм відвідувачам багато нових сучасних послуг.
— «Бібліоміст» — це міст між бібліотеками минулого та бібліотеками майбутнього, — зазначила Лариса Миколаївна, — по Україні з її допомогою виграли вже 730 грантів. У Полтавській області — 10 районів. У Новосанжарському районі право на отримання комп’ютерів виграли три бібліотеки. 8 з них встановили у Нових Санжарах, 4 — у Нехворощі, 3 — у Сухій Маячці.
До офіційного відкриття бібліотекарі вже змогли переконатися: нова послуга буде користуватися неабиякою популярністю.
— До нас люди вже в чергу записуються, — ділиться Лариса Бесараб, — комусь треба лист на електронну пошту відправити, комусь поспілкуватися із знайомими у «Skype».
Після виступів бібліотекарів слово надають школярам. У зал заходять учні-четвертокласники, кожен з яких тримає перед собою якусь літеру. Разом вони утворюють слово «Інтернет». Діти читають веселі вірші про Інтернет і виходять. Настає урочиста мить відкриття. Представники влади та керівник обласної організації «Бібліомосту» розрізають стрічку на вході до комп’ютерного куточка. Тут, у читальному залі бібліотеки для дорослих, встановлені п’ять комп’ютерів. Ще три — на першому поверсі, у дитячій. Місця за комп’ютерами одразу ж займають школярі. Хтось пробує знайти потрібну інформацію у пошуковикові, хтось завантажує сторінку соціальних мереж. Одна з бібліотекарів одягає навушники і робить дзвінок за допомогою програми «Skype». На іншому боці відповідають і на екрані з’являються обличчя бібліотекарів з Нехворощі. Вони вітають новосанжарських колег із відкриттям і розповідають, що у них послуги Інтернету також користуються великим попитом. Зв'язок на початку розмови поганий, голос у динаміках ледве чути. Але за кілька хвилин з’єднання стає нормальним і розмова вільно триває хвилин п’ять.
Більшість гостей переходять на перший поверх, де маленькі школярики вже випробовують Інтернет на трьох комп’ютерах. Двоє друзів у Вікіпедії знаходять розповідь про «Донбас-Арену» — один з кращих футбольних стадіонів України.
— Бачиш, який він красивий? — запитує один з друзів, перегортаючи сторінку, — він входить до десятки кращих у Європі!
Поруч інший учень завантажує сторінку «Вконтакті». Одразу ж відкриває розділ «Додатки» і починає якусь гру. Але дограти не встигає — його забирає вчитель.
Гості розходяться. Читальна зала порожніє. Але відтепер до бібліотеки щодня ходитиме значно більше людей. І з часом вона буде асоціюватися не лише з книгами, а й з Інтернетом та комп’ютерами. Спасибі «Бібліомосту» та Біллу Гейтсу.
П'ятнадцять комп’ютерів від Білла Гейтса
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном