Вхід | Реєстрація

10 звичок, які допоможуть дожити до 100 років

Найголовніший чинник, який визначає те, наскільки довго людина проживе, — не гени, а спосіб життя. Дослідники виявили, що довгожителі вирізняються своїми особливостями в харчуванні, вправах, способах боротьби зі стресом. Ось 10 правил, дотримуючись яких, можна прожити значно довше життя.
1. Не йдіть на пенсію. «Досвід показує, що у людини, яка раптово припиняє працювати, починає розвиватися ожиріння і хронічні захворювання», — говорить директор Baltimore Longitudinal Study of Aging До Кьянті (Італія).
2. Користуйтеся флосом щодня. Це може допомогти зберегти ваші артерії здоровими. У 2008 році в Університеті Нью-Йорка провели дослідження, в якому з`ясували, що щоденне використання зубної нитки зменшує кількість хвороботворних бактерій у роті. Ці бактерії можуть потрапляти в кровообіг і викликати різні запальні утворення в артеріях, що є головним ризик-фактором серцевих захворювань. «Я вважаю, що люди повинні користуватися флосом двічі в день, щоб одержати очікуваний ефект», — говорить доктор Перлз.
3. Рухайтеся! «Фізичне навантаження — це єдине реальне джерело вашої молодості, яке існує, — говорить Джей Ольшанські, професор медицини, дослідник процесів старіння з University of Illinois, Чікаго. — Це схоже на бензин і машинне масло для вашого автомобіля. Ви не повинні робити це, але ваш автомобіль поїде безумовно краще». Згідно з численними дослідженнями, завдяки вправам поліпшується настрій, гострота розуму, м’язова маса і кістки.
4. Їжте багато клітковини та злаків на сніданок. Споживання цільнозернових, особливо на сніданок, допомагає зберегти рівень цукру стабільним впродовж усього дня.
5. Спіть як мінімум шість годин на добу. Додавши зайву годину сну, ви додасте собі декілька років життя.
6. Їжте цільнозернові, без добавок. Люди, в крові яких високий рівень певних нутрієнтів — селену, бета-каротину, вітаміну С і Е, як правило, довше живуть. На жаль, немає доказів того, що прийом препаратів з цими мікроелементами і вітамінами надасть подібну дію. Існує понад 200 різних каротеноїдів і 200 різних флавоноїдів в одному тільки томаті. Трохи менше — в продуктах білого кольору — хлібові, борошні, цукрові, більше — в кольорових овочах та фруктах, темному цільнозерновому хлібові та злакових.
7. Не нервуйте. Згідно з новим дослідженням, довгожителі зазвичай не приймають близько до серця проблеми. Знайдіть спосіб для себе, який дозволить керувати вашим стресом: йога, фізичні навантаження, медитація.
8. Живіть, як адвентисти сьомого дня. Американці, які вважають себе адвентистами сьомого дня, мають середній термін тривалості життя 89 років. Майже на 10 років більше, ніж термін життя середньостатистичного американця. Один із головних принципів цієї релігії — турбота про свій організм: не палити, не вживати алкоголь, не зловживати солодким.
9. Звички. Довгожителі, як правило, мають строгий розпорядок дня. Вони дотримуються певної дієти і займаються певною фізичною діяльністю протягом життя. Вони прокидаються і лягають спати в один і той же час. Це ще одна хороша звичка, яка підтримує ваше тіло в стані психічної рівноваги.
10. Контактуйте. Регулярний контакт зі своїми друзями і близькими — ключ до того, щоб уникнути депресії, яка може привести до ранньої смерті. Деякі психологи вважають, що головна користь для літніх людей від фізичних вправ — соціальні взаємодії.


Автор: «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації