З самого ранку в центрі селища розкинувся сільськогосподарський ярмарок. А ближче до 10-ої години до Парку Перемоги почали «стікатися» десятки і сотні молодих і літніх новосанжарців, які йшли подивитися на урочисту частину та пошанувати найкращих хліборобів.
Першим перед глядачами виступив знаний на Новосанжарщині хлібороб, ветеран праці та почесний «Староста» свята Володимир Косяк.
– Хіба можна було раніше вдуматися, щоб отак родила земля?! А виходить, що може! Завдяки науці, техніці, дбайливим рукам хліборобів!
Наступним вийшов до мікрофону начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Володимир Сальний. Він, зокрема, зазначив, що нинішній рік для аграріїв був дуже непростим. Надзвичайно важко було працювати в умовах економічної кризи: відсутності допомоги з боку держави, неможливості отримання банківських кредитів. Але, не дивлячись на це, хліборобам району вдалося зібрати 95,5 тисяч тон зерна. Ця цифра є не набагато меншою минулорічної, рекордної для Новосанжарщини.
– Якщо висловитись образно, – зазначив Володимир Петрович, – то наш урожай зернових – це потяг із 1600 вагонів загальною довжиною 16 кілометрів!
Окремо згадав Володимир Сальний тих, хто тяжкою працею і повним дотриманням агротехнології зумів отримати найвищі врожаї. Найкращу врожайність одержали у ТОВ агрофірмі «Ворскла» (директор Владислав Ківа) – 66,8 ц/га, ТОВ «Востокстройгаз» (директор Микола Харченко) – 60,4 ц/га, ТОВ «Чиста Криниця» (директор – Микола Цвітченко) – 59 ц/га, ТОВ «Елеватор «Чиста Криниця» (директор Микола Харченко) – 57,5 ц/га. Окрім шести великих агроформувань врожайність вище 50 ц/га отримало ще й фермерське господарство «Нагода» (керівник Микола Німець). Щодо найкращих жниварів, то тут першість була за комбайновим екіпажем ТОВ «Востокстройгаз» у складі Сергія Співака та Анатолія Поставного. За період жнив вони комбайном «Кейс» намолотили 2697 тон зерна.
Перед нагородженням героїв цьогорічних жнив ведуча свята, начальник відділу культури Валентина Давиденко попрохала присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять знаного хлібороба Бориса Назаровича Шерстюка, який лише тижня не дожив до цьогорічного хліборобського свята.
Для проведення нагородження на сцену запросили керівників району.
– Я радий, що не дивлячись на посушливий рік, вдалося зібрати гарний урожай. Радий, що ті підприємства, у створенні яких брав участь я, сьогодні серед кращих. І що в районі ми намагаємося вирішувати соціальні проблеми людей, – зазначив голова районної ради Юрій Лебедин. – І ви знаєте, змінюються часи, змінюються погляди, але ростити хліб, годувати людей – це завжди буде правильним і незмінним.
– Буде хліб – буде й пісня, – згадав народну мудрість виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Анатолій Мокляк. – Хліб є, а пісня сьогодні обов’язково буде для всіх, хто доклав руку до святої справи вирощення хліба.
– Хочеться подякувати усім, хто працює в аграрному секторі та забезпечує Нові Санжари зерном і сільськогосподарськими продуктами, – сказав у вітальному слові селищний голова Андрій Река. – А ще – новосанжарцям, які прибрали перед святом і цей парк, і все селище. А також підприємцям, які цього дня вас будуть тут обслуговувати.
Після вітань керівників району надійшла урочиста мить нагородження передовиків збирання ранніх зернових культур урожаю 2009-го року. Як з’ясувалося, першу сходинку аграріям довелося ділити. Кубки за І місце отримали керівники ТОВ агрофірми «Ворскла» Владислав Ківа та ТОВ «Востокстройгаз» Микола Харченко. ІІ місце посіло ТОВ «Чиста Криниця» під керівництвом Миколи Цвітченка. І ще один кубок – тепер вже за ІІІ місце у цьогорічних жнивах – вручили знову ж таки Миколі Харченку, але вже як керівнику ТОВ «Елеватор «Чиста Криниця».
Серед фермерських господарств І місце посіло сільськогосподарське підприємство «Нагода» (керівник Микола Німець), ІІ місце – СФГ «Хортиця» (голова Анатолій Жулкевський), ІІІ місце – фермерське господарство «Малокобелячківське» (голова Валентина Піддубна).
Крім того, грамотами та подяками райдержадміністрації та районної ради були нагороджені десятки комбайнерів і водіїв, агрономів та працівників току, операторів сушарок та кухарів – всіх рядових і нерядових працівників жнив. Коли всі відзнаки та нагороди були отримані, затуркотів двигун комбайна, який стояв поруч зі сценою і керівники району вкинули до жатки символічний останній сніп цьогорічних жнив.
За цим слідувала приємна процедура розділення між присутніми короваю. Той, хто встиг отримати свій шматочок, міг покуштувати смачнющого хліба, спеченого із свіжозібраного урожаю.
Після завершення урочистої частини свята на глядачів очікував великий концерт, в програмі якого було більше тридцяти виступів артистів із Новосанжарського та Машівського районів.