Рік 2012 нарешті прийшов. Після того, як усі відгуляли Новий рік та Різдво, саме час згадати про те, що у цьому році в Україні має відбутися не лише Чемпіонат Європи з футболу, а й парламентські вибори.
Протягом року — ближче до осені — ми з вами із простих громадян України перетворимось на електорат, котрий повинен буде прийти на вибори і своїм голосуванням, можливо, змінити політичну ситуацію в країні. Природно, що кожен із нас — хтось раніше, хтось пізніше — почне перейматись питанням: «А за кого ж, власне, голосувати?».
Ті, хто відчув «покращення життя вже сьогодні», звичайно ж віддадуть свій голос за провладну Партію Регіонів. Хоча таких бажаючих, згідно із даними соціальних досліджень, у країні лишилося не так вже й багато. Інші українці, напевно, проголосують за представників опозиції.
Уже зараз свої відсотки популярності набирає «Батьківщина». З однієї простої причини, що її лідер Юлія Тимошенко сидить у в’язниці. Насправді, зрозуміти логіку українців непросто. Так, можливо, її ув’язнення — це виключно результат політичного переслідування. Але чи змінило це її як політика у кращу сторону? І чим зробило привабливішою для простого українського виборця? За такою логікою, варто лише посадити до в’язниці Віктора Ющенка — і до виборів «Наша Україна» одразу ж підніметься у рейтингах.
Хтось із виборців, скоріш за все, захоче проголосувати за зелені кольори «Фронту змін». Партія заявляє про себе як про опозиційну силу та й сама її назва ніби говорить про зміни у житті країни. «Фронтовики» запам’яталися хоча б тим, що організували акцію «Україна без Януковича». Але масовою вона не стала і до якихось змін у країні не призвела.
У рейтингах соцопитувань дивують високі позиції Комуністичної партії. Це що — зайве свідчення того, що історія біжить по колу? Чи просто результат розчарування українців у існуючих політсилах і бажання повернутися до старого перевіреного комунізму, який у свій час так і не встигли добудувати?
Ще непогані шанси подолати п’ятивідсотковий бар’єр мають політичні сили, очолювані Віталієм Кличком та Анатолієм Грищенком. Вони також якийсь відсоток наберуть і у майбутній Верховні Раді, можливо, будуть.
Але вже сьогодні зрозуміло, що сильної, об’єднаної та міцної опозиції зараз в Україні немає. Є розрізнені політичні сили, які, навіть набравши прохідний відсоток, не зможуть створити більшість у Верховній Раді нового скликання. А це значить, що кардинальних змін насправді очікувати не доводиться.
А ще перед самими виборами, скоріш за все, рейтинги Партії Регіонів підуть угору. І розумні українці, зрештою, знову проголосують так, як треба. І «покращення життя» продовжиться іще на одну п’ятирічку.
У пошуках опозиції
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном