Вхід | Реєстрація

Якби я став Президентом, то найперше повернув би прапор до жовто-блакитного

Про це сказав гетьманич Борис Скоропадський – онук Павла Скоропадського - під час відео-прес-конференції в ІА «Новини Полтавщини» відповідаючи на питання інтернет-користувачів та журналістів. Нижче пропонуємо ознайомитися зі спілкуванням учасників конференції:
Які ваші погляди на постать Симона Петлюри?
- Можу говорити тільки про факти, бо особисто людину я не знав. Дуже багато людей рвалося до влади і мріяло про гетьманську булаву. Петлюра оголосив себе отаманом.
Симон Петлюра повстання зробив проти мого діда після того, як оголосили його гетьманом (29 квітня 1918 року). Я можу назвати факт позитивний і негативний. У 1917 році після революції замість того, щоб слухати накази від червоних, мій дід перетворив 34 корпус на Перший український і вперше відбив від України. Він отримав від Симона Петлюри телеграму з подякою. Симон Петлюра зробив його головнокомандувачем правобережної України. Його популярність зростала не тільки у військовому напрямку. Проте Петлюрі це не подобалося і він перестав давати мільйонній армії кошти на тепло і харчі. Тому моєму діду, щоб врятувати армію, довелося зректися влади і піти в Київ, де він створив громадську організацію. Ми могли мати потужну армію (так як ми мали в 1991 році ще й з ядерною зброєю), але нас цього позбавили.
Я ставлюся до Симона Петлюри як до людини, яка пробувала зробити щось добре для України. Але ж я не онук Симона Петлюри, я онук Павла Скоропадського. Тому, думаю, ви розумієте мою позицію.
Одне, чому я навчився в Україні і чим був вражений, що наш прапор називається жовто-блакитний, а не блакитно-жовтий (хоча так давним-давно було). Симон Петлюра зробив його жовто-блакитним, а дід повернув його блакитно-жовтим. Ну я би хотів його запитати: чому? Бо це був дуже неправильний крок.
Якби я став Президентом України, то перше, що зробив би – це повернув прапор до жовто-блакитного. Це є правильно, бо жовтий немає нічого спільного з пшеницею, а блакитний з небом. Жовтий - це є сонце, яке дає нам життя, а блакитний – це життєдайна вода. Тому я аплодую Симону Петлюрі, що він був на правильному шляху з прапором, і можу нарікати на діда, що він змінив прапор. Знаки дуже важливі у світі. Верхній колір не може бути темнішим, ніж нижній, бо давить добро. Тому ми маємо таку ситуацію сьогодні. Переверни прапор і побачиш, як Україна буде розцвітати.

Як ви ставитесь до діяльності діючого Президента? Хто, на вашу думку, здатний консолідувати сьогодні суспільство?
- Моє ставлення до діючого Президента України не відрізняється від ставлення більшості громадян, з якими я спілкуюся щодня. Це є: бандити не сидять в тюрмах. Чому ви починаєте діяти в останні 6 місяців вашого президентства, а не, як обіцяли 5 років тому. Всі мають багато питань, я маю ті самі питання. Але багато ця людина зробила. Чи я вірю, що інші кандидати 2004 року стільки само зробили б для України, як сьогоднішній Президент? Ні, я не думаю, що вони б так багато зробили. Ми всі можемо робити помилки. Я маю багато питань і думаю, що Президент міг би зробити набагато більше. Я принципова людина: якщо обіцяю щось, то відріжу праву руку, якщо не виконаю обіцянки. Але кожна людина судить сама себе.
Щодо до другої частини питання, хто здатний консолідувати суспільство? - Ніхто. Якби сьогоднішній Президент міг консолідувати суспільство, то він би дістав сто відсотків голосів. Але він їх не дістав, тому я не можу стверджувати, що він може консолідувати суспільство. Інші кандидати - не думаю, що зможуть. Ніхто не здатний консолідувати суспільство, і я не здатний.

Справді, його дід, може, й був якоюсь людиною, а він хто такий, щоб його на Полтавщині зустрічати? Він нічого доброго на ділі не зробив і навряд чи зробить.
- Я не знаю, що за людина цей користувач, що так ставиться. Хто я? Я – українець. Радий, що я живу в Україні. Український патріот: все продав, все віддав. Маю жінку-українку, маю українських дітей. Я вже сказав, що українці повинні жити в Україні. Приклад для діаспори. У 2006 році Віктор Ющенко виклав у ЗМІ спеціальний указ і закликав діаспору повернутися в Україну будувати молоду державу. Я приїхав. От хто я є.

Чим ця людина взагалі відома крім того, що це чийсь онук?
- Мене зацікавило слово чийсь. Я не чийсь там внук, а внук останнього гетьмана України. Він є прямим нащадком Рюриків і Гедемінів. Кожна людина не може таким похвалитися. І я не буду вибачатися за те, хто я є. Я гордий з того, хто я є. Я бачу, що можу користуватися своїм прізвищем як прапором для добра України. Я все маю, мені нічого не треба, я хочу все робити задля України.

Що пов’язує рід Скоропадського з Полтавою?
- Сестра мого прадіда Петра Скоропадського Єлизавета була членом української громади у Полтаві та меценаткою і засновницею багатьох полтавських шкіл і народної бібліотеки та наукового товариства імені Тараса Шевченка.

Автор: www.regionnews.poltava.ua


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтава | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації