Оперативники Київського райвідділу міліції нещодавно затримали учня-першокурсника одного із професійно-технічних училищ міста Полтави, який разом зі своїм товаришем наприкінці минулого року скоїв пограбування дев’ятикласника.
Гроші молодику потрібні були для того, щоб придбати квиток на автобус додому – в одне із сіл Полтавського району. „Після навчання хотів поїхати додому, - говорить неповнолітній грабіжник. – Спочатку зателефонував своєму товаришу-односельцю, попросив його привезти гроші. Коли він приїхав, то я вирішив, що гроші можна і не позичати, а дістати іншим шляхом”. Молодики підійшли до хлопчини, який саме проходив неподалік, та почали вимагати у нього гроші. „Один із них сказав мені, щоб я віддавав „бабки”, інакше він мене поб’є, - говорить потерпілий дев’ятикласник. – Я йому сказав, що грошей у мене немає. Їх у мене справді тоді не було. Він не повірив і почав мені погрожувати. Тоді я дістав гаманець і показав йому, що він порожній”. Іти ні з чим, молодик не хотів, тому, не отримавши грошей, забрав у заляканого хлопчини мобільний телефон.
До Київського райвідділу міліції із заявою про пограбування батьки потерпілого хлопця звернулись лише через декілька днів. Свою неквапливість вони пояснили дуже просто – для чого поспішати, адже за подібних обставин (подія відбувалась у темний час доби та без свідків) знайти грабіжників просто не можливо. Однак, те що вважалось неможливим для пересічних громадян, які не обізнані з методами роботи правоохоронців, виявилось буденним завданням для оперативних працівників райвідділу.
Зараз Київським райвідділом міліції вирішується питання про порушення відносно зловмисників кримінальної справи за частиною 2 статті 186 Кримінального кодексу України (грабіж). Відповідно до даної статті, за відкрите викрадення чужого майна, молодики можуть потрапити за грати на строк від 4-х до 6-ти років.