Вхід | Реєстрація

Сміття з Кобеляк возитимуть у Нові Санжари?

Сміття з Кобеляк возитимуть у Нові Санжари?

27 січня відбулась позачергова тринадцята сесія Кобеляцької міської ради шостого скликання. На розгляд депутатів міської ради було винесено дванадцять важливих питань, які безпосередньо торкалися життя міста і його мешканців.
Сесія мала розпочатись о 15:00. Та на цей час у сесійній залі були присутніми лише п’ятнадцять із тридцяти обраних депутатів. Міський голова одразу ж наголосив на проблемі неявки на сесію і запропонував почекати ще хоча б одного депутата. Інакше, зі слів міського голови, кворуму немає і депутати зможуть розійтися по домівках.
Поки депутати чекали тих, хто запізнюється, задля економії часу вирішили обговорити питання, що планували розглянути в кінці сесії у розділі «різне». Валерій Коробейник підняв питання про цілодобові аптеки, що неодноразово розглядалось раніше. Він розповів, що для аптекарів працювати цілодобово невигідно, тим більше — в нічний час. І жодна державна аптека в місті не пристосована для роботи вночі. Бо в ній має бути спеціальне вікно для прийому відвідувачів. Не менш важливою є охорона, адже в аптеках зберігаються наркотичні речовини.
— Як вихід, — каже Валерій Семенович, — у приймальному відділенні ЦРЛ є запас необхідних ліків. Тому люди можуть звертатися туди в любий час.
Міський голова підняв питання сміттєзвалища. Мовляв, у середньому в Кобеляках за рік збирається і вивозиться близько сорока тисяч кубічних метрів твердих побутових відходів.
— Ці відходи, — каже Олександр Ісип, — попадають на сміттєзвалище у село Ганжівка. Ганжівчани скаржаться і виступають проти сміттєзвалища не території села. Нового місця для вивезення відходів зараз немає. І знайти це місце досить складно, бо завжди люди будуть невдоволені. А шукати місце під сміттєзвалище на території району — поза межами нашої компетенції. Тим більше, яка сільська рада дасть дозвіл, щоб на їхній території відкривали сміттєзвалище? Думаю, нам треба буде купити величезну техніку, таку як МАЗ, наприклад. Він зможе брати вдвічі більше сміття, ніж зараз, працюватиме на дизельному пальному і відвозитиме щодня сміття туди, де є офіційне сміттєзвалище. Може, у Нові Санжари, чи під Кременчук. Це буде значно дорожче. Та таким чином ми зможемо тимчасово вирішити проблему зі сміттям.
Після виступу міського голови ще один депутат з’явився до сесійної зали і народні обранці приступили до розгляду основних питань порядку денного.
Першою прозвітувалась завідуюча фінансовим відділом міськвиконкому Надія Назарова про виконання бюджету міста на 2012 рік. Олександр Бистряков знову підняв питання штрафів.
— Кошти від штрафів за порушення правил дорожнього руху надходять до міського бюджету? — питає депутат.
— Штрафи, які накладають державні органи, йдуть до державного бюджету, — відповідає міський голова. — А до міського бюджету надходять кошти від адміністративних штрафів.
Питання про адміністративні штрафи продовжив заступник міського голови Олександр Письмак.
— На розгляд адмінкомісії цього року надійшло 32 протоколи, — каже Олександр Васильович. — Вони надходять від РАЦСу за несвоєчасну реєстрацію дитини, від міліції — за продаж слабоалкогольних напоїв і сигарет неповнолітнім, а також за благоустрій і неправильне утримання собак. Загалом накладено 1632 гривні штрафу, він стягнений повністю.
Далі міський голова розповів, що від єдиного податку, який сплачують підприємці, за минулий рік виникло 510 тисяч лишку.
— Ці кошти не можна використовувати на заробітні плати, енергоносії чи поточні видатки, — пояснює очільник міста. — Ці гроші можна витрачати тільки на придбання і капітальні ремонти. 510 тисяч перейшло лишком, бо тендер зроблений, придбаний трактор у дворі стоїть, а казначейство його не оплатило. Адже після 15 грудня вже нічого не оплачувалось, якщо не встигли до цього числа. Тому з цих коштів пропоную заплатити за трактор, а решту витратити на будівництво паркану у дитячому садку № 1 і оплатити електричні плити для дитячих садків, які у нас також у кредиторській заборгованості. У одному із дитсадків ці плити вже встановлені.
— Усі договори, які ми заключаємо, і рішення, які приймають депутати, ми розміщаємо на сайті міської ради, — зауважив секретар міської ради Сергій Галушко. — Там видно, куди яка копійка витрачена.
— Бідний антимонопольний, нічого їм робити, — пожартував міський голова.
Наступним питанням розглядалось затвердження Програми зайнятості населення в місті на 2012–2015 роки. За минулий рік, зі слів Сергія Галушко, у Кобеляках створено 338 робочих місць.
— У цю цифру входять і підприємці, котрі вперше зареєструвалися. Хоча реально з цих 338 робочих місць створено близько ста. Хочу додати, що міськвиконком на виконання цієї Програми щорічно приймає такий регуляторний акт, як бронювання робочих місць на підприємствах, установах та організаціях міста. Це створено для тих осіб, які не здатні конкурувати на ринку праці: інваліди, діти-сироти та інші. Наприклад, у 2012 році по плану у лікарні повинно бути два робочих місця заброньовано. Лікарня, як і минулого року, дотрималася броні.
Після розгляду ще декількох питань депутати приступили до «різного». Міський голова запропонував присутнім ознайомитися із творчістю нашого земляка — поета Володимира Чуйкова.
— У нього стиль, як у Пушкіна, — зауважив Сергій Галушко.
— У Володимира Трохимовича за життя є певний наробок поезії, — каже Олександр Михайлович. — Є така думка: випустити збірник його поезій. Для цього потрібно виділити 4–5 тисяч гривень. Продавати ці збірники не можна. Ми їх безкоштовно будемо поширювати по школах, бібліотеках, дитсадках, бюджетних закладах та серед громадян.
Депутати погодились на цю пропозицію. Мовляв, нехай кобелячани знайомляться із творчістю земляків.
Після обговорення міський голова дістав невеличкий папірець, який передав йому Володимир Трохимович. На тому невеличкому шматочку паперу був записаний вірш. Олександр Ісип зачитав того вірша. І під аплодисменти, які пообіцяли передати автору, сесія завершилась.


Автор: Дарія СТАРОСТІНА, «ЕХО з регіону»


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Кобеляки | Політика
1. водій / 3 лютого 2012, 12:30
По каналу національної географії був фільм "Магазавод BMW". Знаєте що вразило найбільше? Серед усіх цехів є такий малярний, котрий споживае 70% енергії!!! від загального споживання усього виробництва. І от у свою чергу, 65% енегрії для того малярного цеху, люди виробляють... ІЗ МУСОРА!!! Із такого самого сміттєзвалища, розташованоо не подалік від підпрємства. Окрім шаленої економії, поруч мається екологічна вигода - мусор котрий переграв віддавши органічні запаси енергії, значно зменшується у розмірі, і в кінці кінців на 95% його екологічна шкідливість нейтралізована. Остатки просто спалюють, пр цьому, до речі, вони майже не димлять - така їх властивість. Був ще один приклад, правда уже в Китаї. Промисловий курятник (птицефабрика по умному) не лише на 100% сам себе забезпечує електроенегрією, а навіть має надлишок для ближніх населених пунктів. Все за рахунок того, що куряче гімно неймовірно енергоємна органіка! Варто добавити маленьку кількість стартового реактиву, іцей брод почитає "шипіти" як бражка з солідною температурою. Далі теплоелектрогенератор. Такі два прості приклади, коли справа робеться у людей для людей.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації