Кобеляцька пенсіонерка належить до числа людей, які мають статус «діти війни». Вона виграла суд щодо надбавки до пенсії. Але грошей не отримала.
У пенсіонерки є відповідні рішення районного та Апеляційного судів, є навіть виконавчий лист, датований 22 вересня 2011 року. А ось грошей — немає. Вона отримала лише 45 гривень 50 копійок повернутих судових витрат. А ось доплати до пенсії лише чекає.
— Не пойму, шо воно робиться, — каже Ніна Калениківна. — Он сусідки получили, Люба получила і Зіна. А мене чогось забули. Щось я таке чула, шо тепер за грошима нада не в Пенсійний іти, а у райісполком. Там у фінуправлінні дають.
«Райісполкомом» Ніна Кащенко називає райдержадміністрацію. Сходити туди збирається, коли «пересядуться» морози. Подолати по такому холоду кілька кілометрів (живе пенсіонерка в мікрорайоні Солонці) жінка не може. Вона кілька разів ламала ногу і їй важко ходити.
За коментарем ми звернулись до районного підрозділу Пенсійного фонду. Там одразу відповіли, що надати редакції інформацію про соціальні виплати конкретній особі не мають права. По закону вона конфіденційна. Потрібно, щоб Ніна Кащенко звернулась до них із листом або особисто. Тоді їй дадуть відповідь. А редакція, отримавши згоду пенсіонерки, цей документ оприлюднить. Та все ж заступник начальника управління Валентина Ященко погодилась дати загальну відповідь. Вона повідомила, що, швидше за все, Ніна Кащенко, як і багато інших «дітей війни», не отримала доплату до пенсії через зміни в законодавстві. Адже із вересня 2011 року Конституційний Суд України надав право Кабміну проводити виплати в залежності від прийнятого державного бюджету. Немає в бюджеті грошей — і закон не виконується. Натомість посадовець повідомила, що згідно з Постановою Кабміну №1381, «діти війни» отримують доплату до пенсії у розмірі 7 відсотків прожиткового мінімуму. У січні ця сума становила 49 гривень 80 копійок, у лютому — 57 грн. 54 коп. Крім того, в лютому буде здійснено доплату різниці за січень — 7 грн.74 коп.
Валентина Олексіївна зазначила:
— Відповідно до Закону України «Про соціальний захист «дітей війни» фінансове забезпечення соціальних гарантій цій категорії громадян здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України. Видатки для фінансового забезпечення виплат за судовими рішеннями у повному обсязі «дітям війни» Законом України «Про державний бюджет України на 2011рік» та «Про державний бюджет України на 2012 рік» не передбачені. У зв’язку з цим, вирішення порушеного заявницею питання буде можливим після внесення Верховною Радою України змін до бюджетного законодавства, які б передбачали виділення додаткових асигнувань на зазначені цілі.
У кобеляцькій громадській організації «Діти війни» у свою чергу повідомили, що з вересня не приймають навіть заяви для передачі їх у суд. Останніми гроші отримали люди, котрі мали виконавчі листи, датовані липнем 2011 року. У громадській організації говорять: «Ми не втрачаємо оптимізму. Сподіваємось, що гроші людям таки дадуть».
Лише сподіватись залишається і Ніні Кащенко та ще кільком тисячам кобеляцьких «дітей війни». Дива таки трапляються. Особливо, коли восени відбудуться вибори.
А пенсіонери ж дуже активно голосують.
Ніна Кащенко чекає наповнення бюджету
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном