14 лютого у більшості країн світу відзначають День Святого Валентина. Закохані обмінюються подарунками, квітами, традиційними валентинками та поцілунками.
До Дня усіх закоханих у нашій країні відношення неоднозначне. Хтось вважає його дійсно святковим днем, а дехто називає урочистістю комерції. Мовляв, продавці листівок і м’яких іграшок наживаються на нашій сентиментальності. А ті, кому взагалі ні з ким святкувати День Валентина, ще гостріше відчувають свою самотність. Та все ж, більшість закоханих з нетерпінням чекають цього дня, заздалегідь готуючи сюрпризи та подарунки для своїх коханих.
Трішки історії
З приводу походження цього свята існує кілька версій, за однією з яких День Святого Валентина колись називали «Пташиним весіллям», оскільки вважалося, що саме цього дня, 14 лютого, птахи обирають собі пару.
За іншою версією, багато років тому християнський священик на ім`я Валентин здійснив заборонений римським імператором обряд вінчання, за що 14 лютого був страчений, і з тих пір він вважається покровителем закоханих.
Ще одна легенда належить до того часу, коли Рим був язичницьким. Вона розповідає про те, як християнський проповідник Валентин був посаджений у в`язницю за віру і на очах у всіх зцілив доньку тюремника, повернув їй зір. Його засудили до смерті, і 13 лютого, напередодні страти, він надіслав їй ніжного прощального листа.
Чергова легенда поєднує в собі дві попередні.
Розповідають, що Валентин, будучи єпископом Терні, особливо ставився до юних закоханих: допомагав писати листи з освідченням у коханні, мирив тих, хто посварився, дарував квіти молодому подружжю. Арешт його був викликаний нібито тим, що римський імператор Юлій Клавдій II не дозволяв солдатам імперських легіонів закохуватися і одружуватися, а Валентин таємно вінчав легіонерів. Коли Валентин сидів у в`язниці, він, як свідчить легенда, закохався у сліпу дочку свого ката і зцілив її. Перед стратою він залишив їй прощальну записку з підписом «Твій Валентин».
Згодом, як християнський мученик, який постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина. З тих пір закохані поклоняються Святому Валентину і вважають його своїм заступником.
Історія одного кохання
Та все ж, наперекір багатьом скептикам, більшість закоханих чекають на 14 лютого, щоб укотре освідчитися у коханні, сказати безліч теплих та зворушливих слів і подарувати омріяний подарунок своїй коханій людині.
Досить незвично до вибору подарунку підійшов 21-річний кобелячанин Михайло Бичко. Свою кохану дівчину Світлану хлопець знає вже досить давно. Та зустрічатися вони почали близько двох років тому.
— Свєта мені подобалася і раніше, — розповідає Михайло, — та зустрічатися ми почали після того, як я прийшов з армії. 23 травня я запросив її на побачення і з того часу ми разом.
Гуляти по місту, на дискотеці чи кафе, зі слів хлопця, банально і не в його стилі. Разом зі своєю дівчиною вони полюбляють різноманітний та цікавий відпочинок: поїхати до іншого незнайомого для себе міста, для прикладу, чи на природу. Також хлопець постійно намагається дивувати свою кохану.
— Минулого року на День Валентина я вирішив здивувати Свєту своїм приїздом до Полтави, де вона на той час працювала. Вона дуже зраділа такому сюрпризу і ми тоді весело та цікаво провели це свято.
До вибору подарунку, як і до способів відпочинку, Михайло також підходить креативно і обдумано. Квіти, цукерки та парфуми, на його думку, це досить банальний подарунок. Тому цього року він вирішив подарувати коханій дівчині… ковзани.
— Хоча ми каталися на ковзанах лише один раз, — ділиться з нами хлопець, — та нам дуже сподобалось. Тим більше, що нещодавно у місті каток відкрили. Це добре, бо в Полтаву не часто є можливість поїхати. А тепер буде стимул навчитися кататися на ковзанах і ми зможемо ще більше часу проводити разом. Дуже надіюсь, Свєта оцінить мій подарунок.
А 48-річна Лідія Пастухова знайома зі своїм чоловіком Валерієм ще з дитинства. Разом вони ходили до Мідянівської школи. І вже тоді Лідія відчувала симпатію з боку молодого чоловіка. Двадцять п’ять років тому вони створили сім’ю. І сьогодні вже мають двох чудових доньок Надію, Таїсію та онука Максима. Кохання цю пару не покидає протягом усього їхнього спільного життя. А чоловік, в свою чергу, намагається якомога частіше проявляти свої почуття. І от, 14 лютого, на День всіх закоханих, Валерій прийшов до дитячого садка, де працює кохана кухарем, щоб привітати її зі святом. Окрім квітів він подарував жінці омріяну золоту прикрасу. Для неї це було великою радістю і несподіванкою. А у колег цей вчинок визвав щире захоплення.
Звісно, любов — це чудово, і це завжди свято! Тож нехай це свято буде з вами не тільки в день Святого Валентина, але й кожного дня вашого життя!