Вхід | Реєстрація

10 причин, щоб зайнятися спортом

Що ви вкладаєте в поняття «займатися спортом»? Можливо, для вас це зарядка, яку одного разу вирішуєте розпочати робити регулярно, навіть два-три рази виконуєте її вранці. Далі, захекуючись, в муках, з серцем, яке ледве не вискакує з грудей, і м’язів, які болять увесь день, змінюєте свою думку на «та навіщо воно мені потрібне?». А можливо, для вас спорт — це регулярна, копітка праця по ювелірному ліпленню своєї фігури? Чи, може, просто неймовірне, сильне напруження всього свого тіла, прагнення стати першою, чого б це не коштувало, це солодкий крок на верхню сходинку п’єдесталу під звуки гімну твоєї країни?

Думаєте, спорт вам не потрібен? Наведу масу причин, щоб ви врешті взяли себе в руки і зайнялися спортом. Буду сподіватися, що хоча б одна з них таки торкнеться вашої неспортивної душі і змусить спочатку нити все ваше тіло від вправ та навантажень.

Причина перша. Хочете бути вічно молодими? У 70 років легко вибігати по сходах, не лякаючи оточуючих хрипами своїх легенів? Мати м’язи, а не мішки шкіри, яка звисає наче зів’яле листя? Так знайте: займаючись спортом, ви відсуваєте старість на далекі задвірки свого життя! Серце, що працює як годинник, тиск, як у немовляти — здоров’я перестане вас турбувати. Налагодити обмін речовин?  Простіше простого! Поліпшити травлення, усунути проблеми з кишечником ? Без проблем! І все це — заняття спортом!

Причина друга. Не можете кинути курити – займіться спортом. Коли ви побачите, що навіть при найменшому навантаженні задихаєтеся і кашляєте, коли спробуєте пробігти 5 кілометрів, а потім відразу закурите — рішення прийде само собою. У всякому разі, я на це сподіваюся.
Причина третя. Усі ми страждаємо від гіподинамії. І навіть якщо ви скажете, що зовсім від цього не страждаєте, то ваш організм точно мучиться: він просто-напросто задихається. Мало рухаєшся — значить, отримуєш кисню менше норми, пригнічується кровообіг — в результаті шкіра в огидному стані, порушуються функції багатьох органів. Багато людей відзначають, що навіть після довгого тренування відчувається дивовижна бадьорість. Адже все це тому, що організм отримав допінг у вигляді додаткової порції кисню.

Причина четверта. Як не дивно, та фізичні навантаження регулюють апетит. Ендорфіни, що виділяються мозком під час занять спортом, змушують організм відчувати голод тільки тоді, коли точно пора приймати їжу, а не щоразу, проходячи повз стіл.

Причина п’ята. Спорт — прекрасний спосіб налагодити сон, адже ви скидаєте нервову напругу, позбавляєтеся від «поганого» адреналіну — винуватця всіх стресів. Крім того, приємна втома приспить вас швидше за будь-яку колискову.

Причина шоста. Не забудьте, що мільйони людей використовують фізичні вправи, щоб удосконалити свою фігуру. Забули, що колись були стрункими, гнучкими, рухливими і привабливими для протилежної статі? Ранкова або вечірня гімнастика допоможе повернути минулі форми. Так-так, не хмуртесь скептично, і 20-30 хвилин регулярних тренувань можуть зробити з безформного мішка Афродіту або Аполлона.

Причина сьома. Не відкидайте і той факт, що заняття спортом розширять коло знайомих, дозволять знайти нових друзів, спілкуватися з компанією, інтереси якої збігаються з твоїми.

Причина восьма. Спорт допоможе відчути впевненість у собі. Мало хто робить фізичні вправи на самоті, найчастіше це відбувається там, де багато людей: якщо працюєш з тренажерами — значить, в тренажерному залі, якщо займаєшся фітнесом — отже, з інструктором разом з групою, здійснюєш пробіжки — значить, на очах безлічі перехожих . Волею-неволею без глядачів не обійтися. Ви звикаєте до того, що завжди на виду, не боїтеся здатися смішними або безглуздими. Спортсмен, який бере участь у марафонському забігу, думає не про те, як він неестетично виглядає, а про медаль, яку може отримати в разі перемоги.

Причина дев’ята. Треноване тіло легше переносить хвороби, швидко відновлюється після хірургічного втручання. Погодьтеся, що це величезний стимул підтримувати свій організм в тонусі.

Причина десята. Моральна і матеріальна винагорода — теж приємне доповнення до занять спортом. Та навіть якщо ви не професіонал і не заробляєте цим грошей, сам факт, що ви добре виглядаєте, є найкращою нагородою.

Людське тіло створене для руху. Первісні люди, люди середніх віків не страждали від гіподинамії, їм не доводилося сидіти на дієті, бо їх життя було повне фізичного навантаження: полювання, будівництво житла, ловля риби, обробка полів. Наш організм з тих пір не змінився, йому, як і раніше, потрібно рухатися. Так навіщо ви позбавляєте його цього задоволення?


Автор: Підготувала Дарія СТАРОСТІНА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
24 лютого 2012, 09:30 | Кобеляки | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації