Вхід | Реєстрація

Це вже не особисті «розборки»

Це вже не особисті «розборки»
Депутати Кобеляцької районної ради на сесії публічно висловили своє незадоволення бездіяльністю місцевої міліції та прокуратури.
Коли на початку сесії голова райради Володимир Жуков запропонував закінчити зібрання за три години, більшість присутніх із цим не погодились. Із залу почали кричати: «Вправимось і за дві!» За це й проголосували. Але помилились. Певно голова ради знав, що пропонує і заздалегідь передбачав можливий розвиток подій на сесії.
Хоча початок сесії давав підстави очікувати її надшвидкого закінчення. Депутати приймали рішення із блискавичною швидкістю. Дехто навіть почав вголос дивуватись: «Оце так сесія!», «Такого ще не було», «Чого це регіонали такі спокійні».
Дивуватись дійсно було чому. Без обговорення депутати прийняли навіть бюджетні питання, котрі зазвичай викликають жваві дебати. Начальник фінансового відділу РДА Андрій Дацко навіть посміхнувся з цього приводу. Адже йому навіть пояснювати нічого не довелось.
В такому ж блискавичному темпі депутати розглянули ще близько двадцяти різних питань. Жартівлива дискусія виникла лише навколо звільнення з посади заступника голови райради Миколи Жука. Микола Григорович сам написав і подав на розгляд сесії відповідну заяву. Бажання піти з посади він аргументував необхідністю більше уваги приділяти розвитку козацького руху та вирішення проблем «дітей війни».
Із залу Жука по-дружньому підьюжували: «Не відпустимо, поки могорич на виставиш!», «Григорович, та добудь вже до літа!» Та в кінці-кінців заяву Миколи Жука задовольнили. І його повноваження достроково припинили.
Двадцять питань розглянули лише за годину з невеличким «гачком». А ось на двадцять першому «застрягли». Справа дійшла навіть до таємного голосування. В повістці дня це питання було назване так: «Про звернення депутатів Кобеляцької районної ради». Виявилось, що цих звернень два. Одне з них стосувалось бездіяльності кобеляцьких міліції та прокуратури в справі зниклих дівчат. А інше — звернення до відповідних органів не затверджувати Тетяну Тесленко на посаду судді безстроково. Мотивація — численні скарги громадян на якість її роботи.
Тут вже пристрасті розгорілися не на жарт. Дійшло й до взаємних обвинувачень у захисті власних інтересів, і до «високої» політики. Найактивнішими диспутантами стали депутат-бютівець Олег Голтвянський, суддя Володимир Зацеркляний та голова райради Володимир Жуков.
Хоча тон дискусії несподівано задав інший бютівець — Володимир Дігтяр. Він розповів про той, на його думку, «кошмар», який вчинила суддя Тесленко при розгляді справи його рідних. І сказав, що винною у негараздах кобеляцького суду є його голова Наталія Рожкова. Як керівник, котра повинна відповідати за все.
Володимир Зацеркляний в своїй, вже котрій за останній час, промові наголосив, що має достатньо документальних доказів щодо незадовільної роботи райвідділу міліції.
(Від редакції: повністю цитувати суддю ми не будемо, адже сподіваємось в наступному номері «ЕХО» надрукувати розлоге інтерв’ю з ним).
Із жорсткою критикою роботи правоохоронців виступив Володимир Жуков. Він сказав: «Кажуть, що люди не скаржаться на роботу міліції. Та вони просто бояться. Бояться і не вірять, що їм хтось допоможе. Ми не повинні ховатися від вирішення цієї проблеми. Тому що рано чи пізно вона торкнеться кожного із нас».
На захист міліції в цілому виступив заступник начальника райвідділу внутрішніх справ Микола Подобрий. За начальника міліції Анатолія Гриценка заступився Олег Решетило, за суддів — Олег Голтвянський.
Та найуважніше всі присутній слухали Леоніда Митька, який вже давно захищає інтереси батьків зниклих дівчат. Він сказав: «Дев’ять судів визнали бездіяльність міліції і прокуратури. Але вони ігнорують навіть рішення судів. Із Генпрокуратури нам прислали відписку «Листування припиняємо». Тому ми й пришли до депутатів, бо більше немає до кого йти. Так, ми не повернемо дівчат. Мова йде про те, щоб не ґвалтували і не вбивали інших, чиїхось доньок і сестер. Подумайте про це, депутати».
Депутати подумали, і більшістю голосів прийняли звернення до Президента Ющенка, Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ та Народного депутата Юрія Кармазина. (Текст звернення ми друкуємо окремо).
За звернення до Комітету Верховної ради з питань правосуддя, вищої ради юстиції та Юрія Кармазина з проханням не затверджувати Тетяну Тесленко суддею безстроково вирішили голосувати таємно. Для прийняття рішення не вистачило одного голосу. Тоді голова райради заявив, що підпише це звернення, як депутат. І закликав колег підтримати його.
Читач одразу запитає сам у себе: «Ну й що це дало?» Безумовно, звернення депутатів не має прямої юридичної дії. Але факт його прийняття засвідчив — у Кобеляцькому районі відбуваються не звичайні особисті «розборки» між посадовцями. Рішення сесії — це вже досить серйозне. І це підстава задуматись і прокурору Олегу Панченку, і голові суду Наталії Рожковій, які на сесію не прийшли. Які вони зроблять висновки –знають лише вони.
Але ігнорувати думку депутатів вже не зможуть ні вони, ні їх керівництво.

Автор: Ігор Філоненко, ЕХО з регіону

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
18 грудня 2009, 10:50 | Кобеляки | Політика
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ
Останні коментарі

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації