24-го лютого у Новосанжарському НВК відбулося засідання районної федерації футболу. Представникам футбольних команд пояснили: вони неправильно вибрали голову федерації і тепер треба знову влаштовувати вибори.
Районна федерація футболу — організація, взагалі-то, громадська. І раніше представники влади у її діяльність не втручались. Представники футбольних команд свої суперечки намагалися вирішувати самостійно. Збиралися, сварилися, часто не сходилися у багатьох питаннях, але владу у свої суперечки не вмішували. Але впродовж останніх двох років влада серйозно перейнялася життям районної федерації. За словами чиновників, вони не втручаються у її діяльність, вони просто допомагають членам цієї громадської організації дійти згоди. Адже влада повинна тримати на контролі усі галузі. Будь то культура, освіта чи футбол.
Повернімося на два місяці назад. 16-го грудня у Нових Санжарах відбулася звітно-виборча конференція федерації. Позаяк колишній голова Анатолій Чумак висловив бажання піти з займаної посади, треба було обрати на його місце нового. Реальних кандидатур було двоє. Геннадій Супрун — тренер Новосанжарської ДЮСШ з футболу (А ще — голова фракції «Батьківщина» у районній раді. Що важливо. Авт.) та Віталій Баранович — спеціаліст ФСТ «Колос» та директор шахового клубу. Голосування провели таємно. За Геннадія Супруна віддали голоси 13 присутніх, за Віталія Барановича — 4. Новообраного голову привітали голова обласної федерації футболу Анатолій Дьяченко, його заступники і вже колишній голова Анатолій Чумак. Новообраному голові федерації побажали успіхів у виведенні новосанжарського футболу на якісно новий рівень.
Але потім виникли проблеми. Почалися вони тоді, коли Геннадій Супрун звернувся до відділу юстиції, щоб там затвердили його як голову федерації. У юстиції йому показали листа сільського голови Володимира Коби. Володимир Володимирович повідомляв відділ юстиції про те, що його на конференцію не було запрошено і він взагалі не мав можливості проголосувати. І взагалі, конференція була проведена з порушеннями. У юстиції на лист відреагували одразу. Провели позапланову перевірку роботи федерації і таки виявили порушення у організації конференції 16-го грудня. Тому наказали ці порушення усунути, а конференцію скликати ще раз.
Новий голова (чи не голова?) федерації Геннадій Супрун появою листа від Володимира Коби був здивований. За його запевненням, напередодні скликання конференції, 15-го грудня, вони бачилися із сільським головою на засіданні контрольно-дисциплінарного комітету з міні-футболу. Там Володимир Коба сказав, що про скликання конференції знає, але бути на ній не зможе. Причину ж того, що сільський голова таки звернувся до юстиції, Геннадій Супрун побачив у іншому. А саме у тому, що він є головою районного осередку партії «Батьківщина». Через це представники влади зовсім не хочуть бачити його на посаді головної людини у районному футболі. Тому так оперативно з’явився лист у відділі юстиції, тому не забарилася перевірка і саме тому конференція була визнана нелегітимною.
У цьому представників футбольних команд запевнив начальник відділу юстиції Юрій Лисенко, який прийшов на засідання 24-го лютого. Він пояснив, що та конференція — від 16-го грудня — була скликана неправильно і є нелегітимною.
— А сьогоднішнє зібрання з точки зору закону є правомочним і те рішення, яке ви приймете, буде легітимним! — благословив учасників конференцію Юрій Лисенко. Хоча не зміг пояснити — у чому ж відмінність від засідання 16-го грудня. І чому те було незаконним, а це — навпаки?
Можливо, тому, що на те засідання не запросили представників влади? На конференцію 24-го лютого вони прийшли. І заступник голова райдержадміністрації Іван Солодовник, і заступник голови районної ради Микола Перерва запевняли присутніх, що їх прихід — це не втручання влади у справи футбольної організації. Просто таким чином чиновники хочуть допомогти навести лад у районному футболі.
Цього разу Володимир Коба на засіданні був присутній. Щоправда, пояснити «неправильно» вибраному Геннадію Супруну, у чому саме він вбачив порушення при проведенні минулої конференції, сільський голова не зміг.
— Там у листі все написано, — лише відповів він.
Колишній (чи нинішній?) голова федерації Анатолій Чумак, який вів засідання, запропонував проголосувати за скликання нової конференції. Мовляв, на ній після усунення усіх помилок можна буде заново обрати голову федерації. Не дивлячись на протести кількох представників, голосування таки відбулося. І більшість голосуючих підняли руки «за». Це означало, що незабаром буде підготовлена нова конференція, на якій знову спробують обрати голову федерації. Але з приводу того, що на чергових виборах знову переможе Геннадій Супрун, є великі-великі сумніви. Адже голосувати будуть сільські голови, яких у федерації не так і мало. А з ними представникам влади дуже легко провести (як би пом’якше висловитися) роз’яснювальну роботу. Можна знайти підхід і до представників інших команд. Тобто, автор не має на увазі, що влада буде втручатися у процес підготовки чи проведення конференції. Ні-ні, Боже, збав. Просто представники влади допоможуть учасникам зібрання прийняти правильне і виважене рішення. Ніхто, напевно, не здивується, коли новим-старим головою знову оберуть Анатолія Чумака, який раптом передумав іти з посади голови федерації і заявив про свою готовність займатися районним футболом і надалі. А можливо, головою оберуть молодого і амбітного Віталія Барановича, який також не проти «порулювати» футболом на Новосанжарщині. У Геннадія Супруна, зрештою, також є шанси. Якщо за той час, який лишився до конференції, він змінить політичну орієнтацію і перейде, приміром, до лав Партія Регіонів.