Кобелячанам пропонували ліки прямо посеред вулиці
«Ми ж подумали, що це міська рада чи якась політична партія зібрання організовує, що говоритимуть про воду, про освітлення, про стан доріг, – розповідає пенсіонерка Римма Саніна. – Натомість почули таке, що, як кажуть в народі, й на голову не налазить».
Римма Євгеніївна приїжджає в Кобеляки в літній період, як на дачу. Вона прожила все життя в Дніпропетровську і вийшовши на пенсію, залюбки приїжджає в дім, в якому колись мешкали родичі покійного чоловіка. «Тут тихо, спокійно, чисте повітря, немає міської метушні, – пояснює свій вибір жінка. – Діти допомогли зробити ремонт і самі сюди постійно навідуються».
Того дня у Римми Євгеніївни гостювали її донька Ірина з чоловіком та онука Наталія. Вони обидві є дипломованими медиками, працюють в Дніпропетровському інституті імені Мечнікова. Те, що того дня дніпропетровські лікарі побачили і почули в Кобеляках безмежно їх обурило.
Молода жінка, яка представилась Ганною Олександрівною Лисенко, спеціалістом-консультантом полтавського консультативного центру, почала розповідати кобелячанам про проблеми сучасної медицини і здоров’я людей. «Спочатку ми слухали її досить спокійно, – згадує Ірина Саніна. – Дівчина швидко заволоділа увагою аудиторії, говорила впевнено і переконливо. Та й говорила вона про цілком актуальні речі – про те, що потрібно брати в аптеках чеки на придбані ліки, дивитись на термін їх дії». «Ми ще й подумали: «Хто це такою просвітницькою роботою займається», – додає Наталія Саніна.
Та потім лектор перейшла до розповіді про «жахи» офіційної медицини. Вона говорила, що 80 відсотків ліків, які продаються в аптеках, є фальсифікатом, що медики заради наживи не лікують, а лише продовжують існування людей, що потрібно лікуватись в інших та по-іншому.
«Я зробила їй зауваження», – згадує Ірина Саніна. – Мовляв, якщо рекламуються якісь препарати, то робіть це добросовісно, без «бруду».
Реакція лекторки та її двох супутників була миттєвою і досить специфічною. Вони різко підвищили тон бесіди, намагаючись перекричати несподіваного опонента. Саніній навіть запропонували відійти від гурту і поговорити віч-на-віч. Але та звичайно ж не погодилась.
Далі лекторка почала позповідати про летальні випадки після прийому пігулок аспірину чи ношпи, про те, що гіпертонічну хворобу викликають солі, котрі відкладаються на хребті. Саніни поцікавились у дівчини, хто вона за фахом. У відповідь почули: «Я консультант». Тим часом до розмови приєднався і отоларинголог районної ЦРЛ Геннадій Грабар. Він теж вголос висловив сумніви у правильності «революційної» теорії лекторки. Інші присутні зауважили, що номери на автомобілі, в якому приїхали полтавські фахівці, є «дніпропетровськими». Зрозумівши, що «конструктивної» розмови з мешканцями Кленового не вийде, лектори сіли в машину і поїхали.
«Але ж вони говорили, що перед тим збирали людей по вулиці Московській, а ще раніше виступали в Біликах, – продовжує обурюватись Наталія Саніна. – А там же могло й не бути професійних медиків! Яким, до речі, потім доводиться рятувати колишніх пацієнтів таких шарлатанів. Днями до нас в клініку потрапив чоловік, який вживав якісь добавки для схуднення. Добре, що вчасно привезли, інакше чоловік помер би».
Того дня «консультанти з Полтави» не встигли розпочати продаж своїх диво-препаратів. Та можливо зараз, десь в Біликах, Бутенках, Санжарах чи Нехворощі, вони, стоячи під бузиною, вишнею, черешнею, а то й поряд з амброзією, таки продають свої пігулки чи мазі. А хтось їх таки купує.
Заступник начальника Кобеляцького райвідділу внутрішніх справ Микола Подобрий пояснив, що такі шарлатани порушують діюче законодавство. За торгівлю в невстановлених місцях передбачена адміністративна відповідальність.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном