В Україні більше 45 тисяч бібліотек, кожна з яких потребує творчих ініціативних молодих спеціалістів з бібліотечної справи. Я рада, що вступила до Гадяцького училища культури імені Котляревського, тому що в цьому училищі готують кваліфікованих спеціалістів бібліотечної справи та інших спеціальностей. А ще в цьому училищі можна отримати і додаткову кваліфікацію секретаря-референта, яка може стати незмінним помічником у моїй подальшій роботі.
Коли отримала завдання пройти практику у Новосанжарській центральній бібліотеці, зраділа, бо дуже багато чула хорошого про роботу цього колективу. Три тижні були заповнені щоденними враженнями від спілкування з кваліфікованими бібліотекарями, від їхньої закоханості у свою справу.
Галина Федірець та Тамара Паттієва познайомили мене з процесом обслуговування читачів (а їх сьогодні нараховується 1300 чоловік), прийомами пропаганди книги, вимогами культури спілкування. А от із тим, як працюють сільські бібліотеки-філіали, мене ознайомила методист Людмила Білковська. З роботою дитячої бібліотеки мене познайомила заступник директора з роботи з дітьми Галина Чернова.
Підготовка масових заходів, які проводяться нашою бібліотекою, актуальність тем, цікаві зустрічі, бесіди по місцевому радіо, літературні вечори, презентації книг, книжкові виставки — всього не перелічити, чого я тут навчилася. Ось і зараз робота в бібліотеці кипить. До Дня закоханих відкрита фотовиставка «Вони… як і ми» (про природу України) відомого фотохудожника Андрія Олефірова, готується вечір-портрет до дня народження Героя Радянського Союзу Михайла Кирпоноса; до Міжнародного дня рідної мови була проведена зустріч із поетом Віталієм Чепіжним. За час проходження практики я глибше вивчила книжковий фонд і познайомилася з основними напрямками бібліотечної роботи. Хочу побажати всьому колективу центральної районної бібліотеки і надалі залишатися яскравим вогником культури та освіти у нашому селищі.