Про нелегку, але, разом з тим, таку потрібну суспільству роботу працівників міліції, напередодні їхнього професійного свята наша розмова з в.о. начальника Пирятинського РВ ГУ МВС України в Полтавській області Віталієм ШАПОВАЛОВИМ:
- Віталію Анатолійовичу, напевно, основним показником роботи міліції є рівень виявлення та розкриття злочинів. Тож як у 2009 році райвідділ спрацював у цьому напрямку?
- Протягом року райвідділом міліції проводяться заходи як по виявленню і розкриттю злочинів та правопорушень на території району, так і по їх профілактиці.
Так, за 11 місяців цього року зареєстровано 176 злочинів (у 2008 році – 191), з них загально-кримінальної спрямованості – 156. За цей період завершено розкриття 127 злочинів, у тому числі загально-кримінальної спрямованості – 110. Хоча не розкритим, на жаль, на сьогодні залишається 41 злочин, проте загалом відсоток розкриття злочинів становить 75,6% (по області – 75,7%).
- Які види злочинів є найбільш поширеними на Пирятинщині?
- За цей рік зареєстровано 88 крадіжок (з них: приватної власності – 76, з квартир – 23), 7 випадків шахрайств, 6 – вчинення хуліганських дій, 4 – незаконного поводження зі зброєю, 4 – грабежі, 2 – розбійні напади, скоєно 1 умисне вбивство, 1 злочин із застосуванням холодної зброї тощо. Не радує і той факт, що зріс, у порівнянні з попереднім роком, рівень злочинності серед неповнолітніх. Так, цьогоріч неповнолітніми скоєно 17 злочинів (у 2008 році – 6), з них: групових – 15 (минулого року – 0), у стані сп’яніння – 2 (у 2008-му – 1).
- Роботу яких відділів міліції Ви відзначили б напередодні професійного свята?
- Одним з кращих у райвідділі є сектор дільничних інспекторів міліції, який очолює Олексій Мулявка. За 11 місяців цього року працівниками сектора ДІМ особисто розкрито 38 злочинів, за їх участі – 94. Дільничними складено 1250 адміністративних протоколів за різні правопорушення, з них: за дрібне хуліганство – 441, розпиття спиртних напоїв у громадських місцях і появу у громадських місцях у п’яному вигляді – 221, виготовлення, зберігання самогону та апаратів для самогоноваріння – 27, насильство у сім’ї – 220 тощо. Серед дільничних інспекторів хотілося б відзначити сумлінну роботу Анатолія Пономаренка, який обслуговує населені пункти Березоворудської та Грабарівської сільських рад, та міських дільничних Ігоря й Анатолія Смирних.
Результативно спрацював цього року і відділ карного розшуку. Його працівники, на відміну від дільничних інспекторів міліції чи працівників ДАІ, у своїй роботі рідко одягають форму, адже їхнє завдання – бути непомітними. Та результати їхньої самовідданої роботи є помітними. На сьогодні очолює сектор карного розшуку Пирятинського РВ капітан міліції Микола Томаш. Під його вмілим керівництвом наполегливо працює і помічник оперуповноваженого СКР, прапорщик міліції Станіслав Уласевич. Саме завдяки цим працівникам міліції цього року було розкрито ряд крадіжок з приватних гаражів жителів району. Злочинцями виявилися неповнолітні. Усе, що їм вдалося викрасти, - міліціонери вилучили та повернули власникам.
Слід відмітити і належну роботу слідчого відділу, зокрема, його начальника Богдана Музиченка, слідчого Сергія Пасічного та дізнавача Тамари Кравченко.
-До речі, а чи багато жінок працює в міліції?
-Поряд з мужніми чоловіками-міліціонерами в наших рядах є і шість представниць слабкої статі – це жінки-офіцери. Але у професійних питаннях вони багато в чому не поступаються колегам-чоловікам і справно несуть свою службу.
-Серед молодих кадрів, якими поповнюється особовий склад райвідділу, чи є такі, на кого Ви, скажімо так, покладаєте великі надії?
-Звичайно. Серед них я назвав би Романа Невського.
По закінченні Харківського національного університету внутрішніх справ він у серпні цього року прибув за розподілом до нас (хоча родом – з Карлівського району). Нині молодий співробітник обіймає посаду оперуповноваженого карного розшуку. Можу охарактеризувати його як завзятого, перспективного працівника, який гідно виконує покладені на нього обов’язки.
-А чи є у Вашому міліцейському колективі династії міліціонерів?
-Є у нас і такі. Наприклад, капітан міліції Максим Романенко пішов, як кажуть, по стопах свого батька Володимира та діда Василя, котрі у свій час теж працювали в органах внутрішніх справ. М. Романенко нині очолює сектор державної служби боротьби з економічними злочинами. До речі, цього року співробітниками СДСБЕЗ виявлено по лінії економіки 16 злочинів, 10 – у сфері службової діяльності, до суду направлено 9 кримінальних справ по так званих кваліфікованих злочинах, задокументовано 4 факти хабарництва (тоді як минулого року – 2), викрито 1 злочин, пов’язаний з бюджетними коштами, тощо.
-Напевно, є підстави констатувати, що показники виявлення і розкриття злочинів Пирятинський РВ має все ж таки непогані. Сподіваємося, що наша міліція й надалі триматиме криміногенну ситуацію в районі під контролем і працюватиме задля людей.
А щоб Ви як людина, котра на сьогодні виконує обов’язки головного міліціонера Пирятинщини, побажали своїм колегам з нагоди професійного свята?
-Напередодні Дня міліції хочу привітати нинішній особовий склад райвідділу, пенсіонерів і ветеранів органів внутрішніх справ та усіх тих, хто має відношення до нашої роботи. Тож усім, хто носить звання міліціонера, та їхнім родинам бажаю перш за все людського щастя, здоров’я і добробуту, а ще - мужності, витривалості, стійкості духу, що так потрібно у нашій нелегкій, проте дуже потрібній людям роботі.