І рекомендують землякам якомога швидше сіяти холодостійкі культури.
Зараз доводиться чути багато нарікань на нібито запізнілу весну. Людям уже хочеться справжнього тепла, ясного сонечка і відпочинку на природі. Між тим, об’єктивні дані свідчать про помилковість тверджень щодо пізньої і холодної весни.
За об’єктивними поясненнями ми звернулись до людей, які ведуть спостереження за метеорологічною ситуацією в районі та володіють статистичними даними, зібраними протягом багатьох років. У кобеляцькій метеостанції нам повідомили, що в цьому році метеорологічна весна настала 12 березня, що є нормою для нашого регіону. До речі, у минулому році перехід середньодобової температури до плюсових показників теж стався 12 березня. Тобто, ні про яку пізню весну не може бути й мови.
І якщо температурні показники залишаються в межах норми, то дефіцит вологи у ґрунті становить для нашого району серйозну проблему. У березні опадів було майже вдвічі менше норми — 17 мм проти 32. Додайте до цього небувалу осінню посуху, коли опадів було взагалі вп’ятеро (!!!!) менше норми. Отже, можна робити висновки про потенційну загрозу врожаю. Лише цьогорічна зима не підвела — опадів було достатньо.
У зв’язку із цим спеціаліст метеостанції Любов Юхименко рекомендує сільгоспвиробникам і городникам-аматорам не затягувати з посівом холодостійких культур — гороху, ячменю, соняшнику, моркви, цибулі, буряку і капусти. Поки що запаси вологи у ґрунті є, але вони можуть швидко вичерпатися, якщо квітень буде таким же бездощовим, як і березень.
Водночас теплолюбиві рослини, такі як перець, помідори, огірки, баштанні, краще сіяти і висаджувати розсадою у другій декаді травня, коли мине загроза весняних заморозків.