У 2011 році на водоймах Полтавщини загинуло 88 осіб, з них 10 дітей. Це на 15% менше ніж у 2010 році. Протягом купального сезону на водних об’єктах області загинуло 54 людини, з них 4 дитини. Під час купального сезону 2010 року потонуло 73 особи. Про це повідомив на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації В’ячеслав Нефьодов.
Нині в області визначаються місця традиційного масового відпочинку людей на водних об’єктах. В області взято на облік 191 місце для купання. В 2011 році, за даними районів, таких місць налічувалося 111. За рішенням місцевих органів самоврядування виділено лише 69 земельних ділянок для місць масового відпочинку на воді. Лише ці 69 пляжів за законом можуть паспортизувати.
На сьогоднішній день погоджені та затверджені графіки обстеження та очищення підводної частини пляжів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Зазначені роботи буде проводити безкоштовно рятувально-водолазна служба Полтавської обласної ради.
На засіданні комісії з питань ТЕБ і НС вирішили зобов’язати власників та відповідальних за місця масового відпочинку населення на водних об’єктах провести обстеження і очистку акваторії пляжів, встановити попереджувальні плакати у небезпечних місцях, створити сезонні рятувальні пости. Минулого року рятувальні пости функціонували лише на 41 пляжі.
Цього року, як і в попередні роки, буде запроваджена практика залучення тимчасово непрацюючих громадян для виконання робіт на сезонних рятувальних постах та проведенню громадських робіт по впорядкуванню пляжів.
Під час проведення робіт з благоустрою та підтримання чистоти у всіх населених пунктах у 2012 році в обов’язковому порядку буде передбачено наведення чистоти та благоустрою на пляжах.
З 10 травня фахівці СЕС будуть проводити лабораторні дослідження води у відкритих водоймищах. Так, минулого року у зв’язку із бактеріологічним забрудненням води водойм заборонялось купання на річці Ворсклі в м. Полтаві, на Дніпрі в м. Кременчуці, на Сулі в Лохвицькому районі, на Пслі в м. Гадячі.
Оскільки люди тонуть в першу чергу через власну необережність та недотримання правил поведінки на воді, то протягом купального сезону через засоби масової інформації буде систематично проводитися профілактична та роз’яснювальна робота щодо безпечної поведінки людей на воді.