Вхід | Реєстрація

Уряд зупинив фінансування реконструкції обласного театру

Уряд зупинив фінансування реконструкції обласного театру
Одна з перлин архітектурної Полтави сьогодні у стадії реконструкції. Обласний академічний український музично-драматичний театр ім.Гоголя потребував її понад 50 років і державним та обласним коштом – оновлює своє обличчя. Планувалося, що культурна споруда буде здана в експлуатацію до початку 2010 року, а першими у ній виступатимуть артисти разом з полтавською дітворою у новорічних ранках. Але не так сталося, як гадалося. Заступник голови облдержадміністрації Андрій Баранов, який курує реконструкцію, зазначає:
«У зв’язку з припиненням урядом державного фінансування реставраційних робіт і відсутністю коштів на рахунках Держказначейства своєчасна здача театру в намічені строки неможлива. При чому «підвисли» 4,6 млн. грн. із Стабілізаційного фонду, на які чекали з початку осені. Лише 16 грудня, нарешті, отримали, але використати не можемо! Так само як і більше 7 млн. грн., виділених на потреби театру з обласного бюджету. Підрядники не хочуть працювати в борг, закупівля необхідних матеріалів у борг також неможлива. На жаль, у Києві не розуміють абсурду ситуації, що складається. Полтавська область уже виконала свій бюджет більше, ніж на 100%, стала однією із лідерів за багатьма показниками розвитку народного господарства. Але ми не можемо скористатися плодами своєї праці навіть для того, щоб відновити театр! Страждають і артисти, і пересічні полтавці, і люди різних спеціальностей, задіяні у реконструкції, адже працювати в атмосфері такої нестабільності складно. Хоча, треба віддати їм належне: попри всі негаразди роботи нині тривають і у вихідні дні».
Щоб переконатися у цьому 19 грудня, у суботу, я побувала всередині театру. «Екскурсію» мені провели начальник управління капітального будівництва Анатолій ГЛОБА та керівник підприємства-підрядника «СЕН» Борис НЕМІРОВСЬКИЙ. У День святого Миколая за вікном – справжня хурделиця, а чоловіки у робах працюють на всіх поверхах адміністративної частини споруди. До речі, готовність третього на вигляд та за словами фахівців – 99%. Тому протягом наступного тижня його будуть заново обживати господарі – працівники театру. Не забаряться підрядники і з першим та другим поверхами – всі необхідні роботи у службових приміщеннях практично закінчені.
Анатолій ГЛОБА та Борис НЕМІРОВСЬКИЙ з гордістю показують зроблене: поміняні всі вітражі, віконні, дверні короби та встановленні додаткові, наново відштукатурені стіни і стелі коридорів, замінені всі комунікації – водогін, каналізація, системи опалення, охоронно-пожежна сигналізація.
«Зараз замінюємо вхідні двері. Вони будуть не лише зручні та красиві, а й обладнанні тепловою завісою, щоб не потрапляло холодне повітря з вулиці», – говорять керівники. У вестибюлі – підлога із гранітною мозаїкою, з лівого боку сходів – підйомник для інвалідів-колясочників. До речі, для них створені всі умови – європейського рівня – зручні сходи, туалети, передбачені місця у залі.
Згідно з проектом у бокових фойє театру була відбита стара штукатурка стін та стелі, адже до реконструкції місцями вона вже починала відпадати. Предмет особливої гордості – результати копіткої роботи художників над оновленою ліпниною. З понеділка підрядники приступлять до останнього, «чистового», оздоблення колон. А бокові сходи із унікальним наливним покриттям уже готові зустрічати відвідувачів. Днями розпочинають класти паркет по периметру зали.
Щодо зали театру, то вона практично готова. Стеля радує свіжими фарбами, на новеньку дерев’яну підлогу, після звільнення від будівельного пилу, чекає якісний імпортний ковролін та крісла. Робочу зону залу вже схвалили фахівці, яким із нею працювати під час вистав, – вона відновлена за новітніми технологіями. Так, повністю прокладені всі необхідні технологічні мережі й підготовлені для встановлення системи відеопроекції, звукового та світлового устаткування, зв’язку та механообладнання сцени. «Останнім штрихом» у залі стане реконструкція планшету сцени. Але заміна дерев’яного настилу триватиме більше місяця, а кошти для цього заблоковані. Начальник управління капітального будівництва Анатолій ГЛОБА з прикрістю зазначає: «В умовах неритмічного фінансування, що наразі маємо, ми були змушені займатися відновленням театру не так інтенсивно, як могли б. Що це означає? Що могли б закупити необхідні матеріали наперед, збільшити кількість робочих груп, що можуть працювати одночасно. Пришвидшити темп робіт наявним складом не можемо, адже все виконуємо із дотриманням встановлених будівельних норм, правил та строків».
Заступник голови облдержадміністрації Андрій БАРАНОВ проблеми будівельників розуміє та резюмує: «У 2008 році на реконструкцію культурної споруди було освоєно 8 млн. грн., на кінець поточного заплановано освоїти близько 27-ми. Обласна влада і я особисто будемо стукати в усі двері київських кабінетів для того, щоб виконати обіцянку перед полтавськими театралами та артистами: подарувати їм осучаснений театр найближчим часом».
Чи «розморозить» уряд України кошти, такі необхідні для завершення реконструкції театру ім.Гоголя, до 31 грудня? До виборів Президента України залишається менше місяця, а температура повітря на вікном і не думає підвищуватися…

Автор: Анна ДОВГОШЕЙ, керівник прес-служби ОДА


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
20 грудня 2009, 17:02 | Полтава | Фінанси
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації