Власне сам конкурс «Краща книга Полтавщини» в області проводиться вже втретє. Його ініціатором стала не влада, а громадськість — обласна спілка краєзнавців. Нині конкурс проводиться під егідою обласної ради та держадміністрації у рамках програми підтримки книговидання на Полтавщині. І якщо раніше до участі в конкурсі авторів книг та видавців доводилося запрошувати, то тепер від бажаючих відбою немає. Причому свої книги на суд журі виставляють конкурсанти не лише з Полтави, а й з районів. Журі оцінює оформлення книги й змістове наповнення.
До речі, нинішній конкурс «Краща книга Полтавщини» приурочено до 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя. Була у конкурсній програмі й спеціальна номінація «Гоголю — 200 років». Загалом переможців визначали у семи номінаціях. Кращим історико-краєзнавчим виданням названо книгу «100 років полтавському футболу». Перше місце у номінації «Краще навчальне видання та підручники» розділили навчальний посібник «Фінанси» Полтавської державної аграрної академії та «Агроекологічний атлас Полтавщини». Найліпша поетична збірка — «Полтавський сувенір» Анатолія Лихошвая. Кращим прозаїчним виданням названо книгу Івана Кравченка «Примара волі», а виданням для дітей та юнацтва — роман у стилі фентезі «Альтернативна реальність» Олександра Архиповця. Переможцем серед видань на гоголівську тему журі визнало книгу Володимира Хурси «Славетні у Гоголівському краї».
У додатковій номінації «Культура і мистецтво» нагороджували не лише авторів та видавців. За альбом-переможець номінації «Віктор Брикулець. Малярство. Графіка. Ікономалярство» грамоту за популяризацію мистецьких традицій Полтавського краю отримала упорядник видання — дружина голови Полтавської облдержадміністрації Валентина Асадчева. Відзначили й мецената, котрий дав кошти на видання, — генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексія Вадатурського. Як виявилося, Олексій Опанасович у нашому регіоні не лише сучасні елеватори будує, а й вкладає кошти у розвиток книговидавництва. Як пояснила Валентина Асадчева, завдяки фінансовій підтримці Олексія Вадатурського вдалося відчутно збільшити тираж книги «Віктор Брикулець. Малярство. Графіка. Ікономалярство». Так що унікальний альбом отримають не лише районні бібліотеки, а й сільські. «Радує, що інвестори вкладають кошти не лише у бізнес, а й у культуру», — додала Валентина Асадчева.