З настанням потепління різко активізувався вихід шкідників із місць зимівлі, переселення їх на посіви та живлення. Відповідно розпочались роботи по захисту рослин, зокрема — внесення інсектицидів. Такі заходи можуть завдати суттєвої шкоди бджолам.
Нині, у зв’язку з широким використанням у сільському господарстві отрутохімікатів, суттєво почастішали випадки отруєння бджіл. З цієї причини щорічно в Україні гине від 3 до 8 тисяч бджолиних сімей. Ці дані свідчать про необхідність виконання вимог безпеки при проведенні захисних заходів у боротьбі з шкідниками сільськогосподарських культур.
Тому спеціалісти інспекції захисту рослин нагадують Вам про можливі негативні наслідки для бджіл при застосуванні інсектицидів. За недотримання встановлених регламентів використання пестицидів, згідно ЗУ „Про бджільництво” (розділ VI ст.. 38), відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:
— неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;
— порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.
Постійно дотримуйтесь ЗУ „Про захист рослин”, „Про пестициди і агрохімікати” та „Державні санітарні правила”, згідно яких фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарати (ст. 37 ЗУ ” Про бджільництво”). Також рекомендуємо застосовувати малотоксичні для бджіл та інших корисних організмів препарати.