9 травня 45-го… Ця дата золотими літерами викарбувана в сучасній історії. Це день закінчення найстрашнішої війни двадцятого століття, яка й досі болить у наших душах глибокою незаживаючою раною. Мабуть, немає в Україні сім’ї, якої б не торкнулося те лихо. Ми, проживаючі нині, знаходимося у неоплатному боргу перед тими, хто подарував нам мир, свободу та незалежність. Їх безсмертний подвиг буде вічно жити у нашій пам’яті.
67 літ віддаляє нас від тієї вікопомної дати. Чим далі відходить від нас та тривожна година, тим величнішими стають подвиги захисників Вітчизни, тим повніше ми усвідомлюємо історичне значення здійсненого.
День Перемоги – свято особливе. У цей славний день ми згадуємо всіх, чиє життя забрала війна, низько вклоняємося та складаємо глибоку шану ветеранам, які на своїх плечах винесли тягар війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки. Ми уславлюємо тих, хто в тилу самовідданою працею наближав розгром ворога.
Цей вікопомний день уособлює героїзм, силу духу, ратну працю й вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих доль, нездійснених мрій і задумів. Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, найвищою життєвою істиною є вірність їх справі і громадянському обов’язку, довічна синівська шана і повага.
Все більше часу віддаляє нас від дня завершення Великої Вітчизняної війни, проте невмирущим залишається подвиг мільйонів солдат, які ціною власного життя, проявляючи небачений героїзм, мужність та відвагу, змогли не лише захистити свою рідну землю, а й урятувати народи світу від нацистського рабства.
По всій країні відбуваються святкові паради, але, на жаль, з кожним роком усе менше і менше ветеранів – людей, які самотужки, потом і кров’ю здобули Перемогу.
З метою формування у молоді патріотичного духу, утвердження ідей єдності українського народу, національного примирення, зміцнення демократичних засад у суспільстві, поваги до історичного минулого українського народу, його героїчної боротьби за незалежність Октябрський і Ленінський районні підрозділи кримінально-виконавчої інспекції організували екскурсію для неповнолітніх, що перебувають на обліку, до Полтавського музею дальньої авіації. Цей захід відбувся за активного сприяння Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міста Полтава.
Екскурсія була вражаючою. Не передати того запалу, з яким неповнолітні розглядали літаки, виставлені на експозиційному майданчику. А ще яскравіше засвітилися їхні очі, коли кожен з них зміг відчути себе пілотом, зайнявши місце у кабіні літака.
Після закінчення екскурсії всі змогли скуштувати смачної польової каші.
У віках залишиться безсмертний подвиг народу, який зупинив примару фашизму. І кожна людина на Землі має сказати «ні» війні. Тож бережіть пам’ять про своїх дідів і прадідів, які в роки Великої Вітчизняної війни з честю пройшли жорстокі випробування, не здалися, не зрадили і залишили у спадок новим поколінням частинку тієї сили, що допомогла їм вистояти у страшній боротьбі, відбудувати країну, налагодити мирне життя. Це – наша історія, наша пам’ять, наша гордість.