Вхід | Реєстрація

Цікаво про бадмінтон

Цікаво про бадмінтон

Якщо сказати десяти незнайомим людям, що бадмінтон — це олімпійський вид спорту, то половина з них щиро здивується. А інша половина здивується тому, що це взагалі вид спорту…

 

Історія виникнення бадмінтону

Сучасний бадмінтон бере свій початок від індійської гри «пуне». У неї грали в Древній Греції, Китаї, Індії та Японії. У 14 ст. японці грали дерев'яними ракетками у волан, зроблений із певного плоду вишні. Брали вишеньку, уставляли в неї п'ять-шість гусячих пір'їн і засушували на сонці. У середньовічній Англії до кінця ХVІ століття в подібну гру грали селяни. До ХVІІ ст. вона стала розвагою вищих шарів населення у Європі. Правила гри були гранично прості: два гравці відбивали волан двома ракетками один одному, не даючи йому впасти. Початком сучасного бадмінтону прийнято вважати 1872 рік. У 1887 році в Англії був створений перший клуб аматорів бадмінтону, а в 1893 році заснована перша у світі Асоціація бадмінтону. Дуже скоро бадмінтон завоював популярність. До 1900 року бадмінтон став більш спортивним. Через 5 років (у 1905 році) англійська федерація бадмінтону затвердила правила гри. У 1967 році заснована Європейська федерація бадмінтону. З 1968-го раз у два роки розігрується особистий, а з 1972-го — і командний чемпіонат Європи. А в 1969 році вперше за аналогічною формулою був розіграний молодіжний чемпіонат Європи. У 1960 році відбувся перший міжміський матч Москва — Львів.

 

Розвиток радянського бадмінтону

Світовий фестиваль молоді та студентів у Москві (1957 р.) дав початок розвитку радянського бадмінтону. На фестивалі відбулися перші міжнародні зустрічі наших спортсменів. У 1962 р. стали розігруватися чемпіонати РРФСР, України, Ленінграда. А в1963 році відбувся перший чемпіонат СРСР, у якому золоті медалі завоювали М. Зарубо (Жуковський) і Н. Соколов (Москва). Поступово бадмінтон набув популярності в регіонах нашої країни. У 1974 році почала працювати Федерація бадмінтону СРСР. Ця Федерація стала членом Європейської Федерації бадмінтону (ЄФБ), після чого наші спортсмени мали можливість виступати на офіційних міжнародних змаганнях. У 1988 році Федерація бадмінтону СРСР організувала розіграш кубку європейських чемпіонів.

 

Розвиток бадмінтону в Україні

У жовтні 1992 року почала існувати Федерація бадмінтону України. Вона також входила до Всесвітньої Федерації бадмінтону (ВФБ) і до Європейської Федерації бадмінтону (ЄФБ). Зараз у нашій країні у бадмінтон грають у 14 областях України, а найбільш розвинений він у Харкові, Києві й Дніпропетровську. У 1995 році з 12 по 15 травня в Одесі проходив чемпіонат серед юнаків та дівчат. У змаганнях взяли участь представники Житомира, Комсомольська, Вінниці, Львова, Миколаєва, Дніпропетровська, Харкова, Києва та Одеси. Також в Одесі проходив ще один чемпіонат: у 1997 році з 25 по 28 травня. У цих змаганнях юнаки з Дніпропетровська зайняли перше місце, а одесити — друге. Серед дівчат одеситки зайняли перше місце, а бадмінтоністки  з Дніпропетровська — друге. У призерах також юнаки Вінницької та дівчата Харківської областей. Крім того, брали участь команди Миколаївської, Львівської, Полтавської та Донецької областей. У цих змаганнях юнак із Полтавської області Максим Карамушка зайняв 7-е місце. Із 2 по 5 червня 1998 року проходив чемпіонат у Дніпропетровську. У змаганнях брали участь безпосередньо юнаки та дівчата з Дніпропетровської області, які стали переможцями. Разом з тим приємно відзначити, що призерами стали також дівчата Миколаївської та Вінницької областей і юнаки Полтавської області, які посіли 3-е місце. У Миколаєві з 27 по 30 квітня проходлив Чемпіонат України серед молодших юнаків 2000 року народження. Команда Полтавської області посіла 6-е місце.

 

Розвиток бадмінтону в Нових Санжарах

Із тих пір цей вид спорту існує й до сьогодні. Він розвинений також і в Нових Санжарах. У 1994 році в наші Нові Санжари приїхав Олександр Павлович Філіппов з Києва. Він і став тією людиною, яка започаткувала у нас бадмінтон. Пізніше в цьому йому допоміг Віталій Іванович Шестопал, майстер спорту з бадмінтону, який приїхав до нас також з Києва. Спочатку в молоді не було бажання грати в цю гру й розвиватись, але після того, як вони спробували грати, їм дуже сподобалось, і вони почали приходити кожного дня. Нині на спортивному майданчику медичного центру «Нові Санжари» й досі влітку проходять ці ігри. У Нові Санжари приїжджають відпочивати із Харкова, Києва, Полтави, Одеси, навіть із Москви. І завжди знаходиться дуже багато бажаючих пограти в цю захоплюючу гру.

Те, що бадмінтон — це олімпійський вид спорту, підтверджують голівудські зірки. Один із них — відомий актор Джекі Чан. В інтерв'ю він говорив, що йому подобається цей вид спорту. Адже бадмінтон — це один із динамічних, масових, найкрасивіших видів спорту. Він є одним з найбільш фізично навантажувальних і одним з найскладніших із технічної точки зору. Тому займатися ним і престижно, і цікаво.


Автор: Підготувала Мирослава Дьяченко

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
24 травня 2012, 09:20 | Нові Cанжари | Спорт і здоров'я
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації