Минулого понеділка відбулась чергова апаратна нарада. На ній говорили про врожаї 2012 року та результати весняного призову.
Замість голови райдержадміністрації Анатолія Таранушича апаратну нараду провів його заступник Валерій Коломієць. Перш ніж розпочати апаратну він поздоровив квітами та гарними словами Віталія Детюка, котрий днем раніше святкував іменини. Також грамотами та квітами привітав з наступаючим Днем донора п’ятьох почесних донорів міста. Як було зазначено, кожен з них здав більше двадцяти літрів крові.
Голова районної ради Юрій Тагадюк зауважив, що будь-хто з нас може стати донором і цим самим врятувати чиєсь життя.
Після вітальної частини приступили до розгляду порядку денного. Першим питанням був стан сільськогосподарських товаровиробників району до збирання ранніх зернових культур врожаю 2012 року. Начальник управління агропромислового розвитку Тетяна Чердак повідомила, що в районі завершено посів ярих культур на площі 46,3 тисяч гектарів, у тому числі ранніх зернових 3,8 тисяч гектарів.
— Варто відмітити, — каже Тетяна Андріївна, — що техніка, яка знаходиться в користуванні господарств, за останні роки значно оновлена. На даний час кількість комбайнів достатня для того, щоб власними силами, без залучення зернозбиральної техніки з інших районів, провести збирання ранніх зернових культур за 10-13 днів при нормальних погодніх умовах.
Важливим питанням, на яке, зі слів Тетяни Чердак, потрібно звернути особливу увагу в період підготовки до жнив, є стан доріг. Проблемним також залишається питання росту цін на нафтопродукти та запчастини. Також не вирішеними залишаються закупівельні ціни на зерно нового врожаю.
Валерій Коломієць поцікавився, які прогнози щодо ранніх зернових може озвучити начальник агропромислового розвитку? Вона відповіла, що прогнози невтішні. Адже погода не сприяє тому, аби повноцінно зібрати урожай.
— На жаль, сільське господарство — це найбільш ризикована галузь, — констатувала Тетяна Чердак.
Наступним було питання про підсумки проведення весняного призову громадян району на строкову службу. Районний військовий комісар Сергій Каплатий повідомив, що весною 2012 року не призивалися на військову строкову службу призовники, які не мали базової середньої освіти, перебували на обліку у наркологічному або психоневрологічному диспансерах, мали три і більше хронічних захворювань, а також перебували на обліку в органах міліції, під слідством або притягалися до кримінальної відповідальності. Згідно зі слів військового комісара, план відправок молодого поповнення у війська, Кобеляцьким районом виконано на сто відсотків як по кількісним, так і по якісним показникам. До лав Збройних Сил України та інших військових формувань відправлено 32 призовника району. З них: шестеро до повітряних сил, чотирнадцять в частини центрального підпорядкування, семеро до Внутрішніх військ МВС України, четверо в частини безпосереднього підпорядкування СВ та один до військово-морських сил.
Юрій Тагадюк поцікавився, до скількох років триває призов юнаків до армії. Сергій Каплатий відповів, що до 25.
— Тільки шкода, що як тільки-но розпочинається призов до армії, більшість юнаків різко тікають на заробітки: хто до Києва, хто до Москви, а хто в Данію. Тому знайти ми їх не можемо, — скаржиться військовий комісар.
Завершили апаратну нараду декількома постановочними питаннями. І через сорок хвилин всі присутні розійшлися у своїх робочих справах.