У понеділок у Бутенках «Кобеляцький комбінат хлібопродуктів» зустрічав першу пшеницю нового врожаю.
О 13.00 до «Кобеляцького комбінату хлібопродуктів» під’їхав вантажний автомобіль. Директор підприємства Віталій Шулєжко зазначив, що привезли близько 20 тонн пшениці з НСК «Радянське». Керівництво комбінату разом з гостями заходить на територію підприємства. Віталій Шулєжко розповідає, які збитки підприємству, яке він очолює, нанесла стихія, що вирувала в районі минулого тижня. Біля автомобіля з пшеницею гостей зустрічають дві жіночки хлібом та сіллю. Благословляють його і передають водію Олексію, що привіз зерно.
Анатолій Таранушич першим узяв слово.
— Дай Боже нам благополучно зібрати врожай, який залишився, — каже голова РДА. — Хоч із того, на що ми надіялись, уціліла лише половина. У 2011 році до збирання в Кобеляцькому районі було біля 24 тисяч гектарів ранніх зернових. У цьому ж, на жаль, 12. Із того, що ми планували, всього-навсього 7,4 озимої пшениці. Стихія, яка вирувала на території нашого району, забрала більше двохсот гектарів цієї культури. Дай Бог, щоб наступні роки були більш урожайними, і щоб бурі та негоди обходили нас стороною.
Далі всіх гостей запросили до лабораторії для відбірки зерна.
— Думаю, мінімум другий-третій клас, — зауважує голова РДА.
Жінки, що перевіряли зерно на вологомірі, сказали, що вологість зерна складає 20,1 відсотка.
На Кобеляччині збирають «казахську» пшеницю
Керівник сільськогосподарським кооперативом «Радянське» Микола Андрієнко повідомив, що в його господарстві отримали урожай І класу. Це явище унікальне для Кобеляцького району, та й для всієї України. У всякому випадку, за всю практику господарювання Миколи Андрієнка, це вперше. Зазвичай у районі збирають або фуражну пшеницю, або ту, яка відповідає 2-3 виду класності. Пшеницю І класу, як правило, збирають виключно в Казахстані. Швидше за все, цей феномен пов'язаний із аномальною погодою, яка тримається в Україні з осені минулого року. Спека і відсутність опадів призвели до зниження врожайності, але підвищенню класу пшениці. Так на полях «Радянського» першокласна пшениця «сипонула» 18-20 центнерів з гектара. Але в кооперативі радіють й такому результату. Як відзначив Микола Андрієнко, найбільшу загрозу аномальна погода становить для майбутнього врожаю кукурудзи. Якщо в найближчі 7-10 днів у районі не пройдуть довгоочікувані дощі, то про повноцінний урожай кукурудзи можна буде і не мріяти.