Вхід | Реєстрація

Почалися жнива. Пожежники наготові

Почалися жнива. Пожежники наготові

Полтавська область. Працівниками Держтехногенбезпеки проводиться комплекс заходів, спрямованих  на попередження та недопущення пожеж під час збирання та  переробки врожаю.

Розпочалися жнива, а отже, загроза виникнення пожеж на сількогосподарських угіддях традиційно для цієї пори залишається високою. Причини пожеж на полях можуть бути різноманітні: потрапляння сторонніх предметів до робочих механізмів комбайну, підтікання пально-мастильних матеріалів, несправний іскрогасник та необережне поводження із вогнем. Однак усього цього можна уникнути, якщо виконувати елементарні правила пожежної безпеки.

На жаль більшість керівників господарств ігнорують питання протипожежної підготовки угідь та техніки до проведення зернозбиральної кампанії, а саме:

- поля не обкошують та не оборюють від доріг та лісосмуг захисними смугами;

- не встановлюють біля них попереджувальних знаків;

- не проводять навчання з питань пожежної безпеки осіб, які задіяні на жнивах;

- зернозбиральну техніку не забезпечують первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками, особливо тієї, що залучається до збирання врожаю з інших областей держави.

Так, з початку 2012 року  на об’єктах аграрного сектору економіки виникло 9 пожеж, якими нанесено збитків на суму близько 20 тисяч гривень. Вогнем знищено 150 тонн грубих кормів, знищено та пошкоджено 7 будівель, пошкоджено 1 одиницю автотранспортної техніки.

Нагадаємо: одна з найбільш резонансних пожеж в Полтавській області сталася 24 жовтня 2011 року у селі Жовтневе Решетилівського району в приміщенні зерносховищ №№ 7,8, що належить  Решетилівській дільниці ПраТ «Полтавське ХПП». Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю площі 2400м2 , пошкоджено 5 тисяч тонн зернових культур. Збиток склав 128 тисяч гривень. Причина пожежі – несправність електромотора призначеного для приводу транспортної верхньої лінії в приміщенні зерноскладу №7.

Аби не допустити подібних випадків, органами державного пожежного нагляду постійно проводяться перевірки протипожежного стану аграрних господарств. Під час жнив здійснюються рейдові перевірки щодо дотримання протипожежних норм та вимог на полях, зернотоках та місцях зберігання цьогорічного врожаю зернових. Інспекторами перевіряється наявність первинних засобів пожежогасіння, справність електромережі та електрообладнання, проводяться додаткові інструктажі щодо дотримання правил пожежної безпеки. За результатами цьогорічних перевірок виявлено понад 10 тисяч порушень вимог пожежної безпеки, керівникам підприємств вручені акти та приписи на усунення недоліків. 214  керівників та посадових осіб притягалися до адміністративної відповідальності.
З метою попередження пожеж у місцях зберігання врожаю, об’єктах зернопереробної промисловості та сільськогосподарського виробництва органами державного нагляду у сфері пожежної безпеки тимчасово, до усунення недоліків, призупинялась робота 10 будівель та 3 споруд, 51 приміщення та 284 окремих дільниць електромережі, які експлуатувались в пожежонебезпечному стані.

На даний час проводяться позапланові перевірки протипожежного стану сільгосппідприємств в тім числі хлібних ланів. Працівники Держтехногенбезпеки області звертають увагу підприємців на слабинки у справі дотримання правил безпеки під час жнив на всьому шляху хліба — від поля до комори.


Автор: Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області


Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
| Полтавщина | Суспільство
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном



Купить квартиру Полтава
 Криптовалютні біржі в Україні
Курс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації