У ніч з 6 на 7 липня традиційно відзначають Івана Купала, яке вважається святом молоді та кохання. У Кобеляках дівчата плели віночки та намагалися знайти цвіт папороті.
У ніч на Івана Купала, безліч кобелячан зібралися на народні гуляння, у районі Ведмедівського мосту. Там відбувалося святкове дійство. Його організатором виступив Сергій Шаманов. З нами він поділився своїм розчаруванням з приводу того, що купальські гуляння на Ведмедівці два роки поспіль не відбувалися. Тому Сергій прийняв рішення згуртувати всю ініціативну молодь, яка проживає у цьому районі, та спільними зусиллями влаштували свято. І їм це видалося на славу.
З самого початку гулянь дехто розташувався на пагорбі по іншу сторону Кобелячки та спостерігав за театралізованим дійством звідти, а хтось — зайняв місця прямо біля імпровізованої сцени.
Купальське дійство розпочала юна талановита кобелячанка Анастасія Бакунова. Далі до привітань приєдналися міський голова Олександр Ісип та перший заступник голови РДА Микола Шабалтій. Перш за все, вони подякували організаторам та всім жителям Ведмедівки за те, що ті відновили традиційне свято на березі Кобелячки.
— Насправді, у місті дві річки, — каже очільник міста, — тому, відповідно, має відбуватися два заходи. Повинні бути і два Водяника, і два набори русалок, та саме головне, це свято має бути для всього народу. З давніх-давен наші предки слов’яни, молоді хлопці та дівчата, у цю ніч шукали щастя та любов — квітку папороті. Та знаходять її тільки справжні закохані.
Далі на свято завітали традиційні герої купальських гулянь — Водяний та відьми. Він перешкоджав злим чаклункам зіпсувати захід, водив з дітьми хороводи та грав у ігри. Не оминули і дорослих, котрих також запросили взяти участь у конкурсах, що досить повеселило присутніх. Зокрема, перетягування канату, що не всім чоловікам давалося досить вправно зробити.
Також на дійство завітав наш талановитий та відомий земляк Мирослав Кувалдін. Він виконав декілька пісень, серед них і добре відома кожному кобелячанину пісня про Кобеляки «Каляки-маляки». Багато присутніх під звуки музики почали підспівувати та танцювати. Та не обійшлися купальські гуляння без традиційного розпалювання багаття та топлення Морени, символу всіх негараздів.
А кульмінаційним моментом став фейєрверк, за котрим кобелячани з радістю спостерігали.
Далі свято продовжилось дискотекою, яку провів Артем Шмигленко. Гості різного віку танцювали, веселилися і не розходилися аж до самого ранку. Та господарями на святі почувала себе, перш за все, молодь, адже у купальську ніч тема кохання посідає чи не найперше місце. Хто ще самотній — шукав свою пару, а закохані обмінювались теплими словами, обіймами та поцілунками. І дехто з них зізнався, що квітку папороті вони не шукали, та побачити її дуже хочеться.
з гулянь