Полтавська область. Захист врожаю під час проведення жнив є питанням збереження одного з найголовніших скарбів нашої держави – хлібу.
Майже по всій Україні операція «Жнива–2012» підходить до завершення.
В Полтавській області станом на 20 липня 2012 року закінчено жнива в Кобеляцькому, Кременчуцькому, Миргородському, Новосанжарському та Чутівському районах. Понад 95% урожаю зібрано ще у 6-и районах області. За даними Головного управління агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації господарствами обмолочено 317,3 тис. га ранніх зернових, при цьому намолочено 873,2 тис. тонн зерна. В ході жнив були задіяні 768 одиниць зернозбиральної техніки.
Проте незважаючи на те, що вже за кілька діб аграрії завершать збирання ранніх зернових, працівники Держтехногенбезпеки продовжують здійснювати контроль за протипожежним станом зернозбиральної техніки, об’єктів підприємств по зберіганню та переробці зерна. Адже для працівників державного пожежного нагляду області захист врожаю під час проведення жнив є питанням збереження одного з найголовніших скарбів нашої держави – хлібу.
20-го липня керівництво Управління Держтехногенбезпеки у Полтавській області разом керівником прес-служби Державної інспекції техногенної безпеки України підполковником служби цивільного захисту Валентиною Шаповаловою та представниками ЗМІ провели рейдові перевірки хлібних масивів та сільськогосподарських підприємств Миргородського та Лубенського районів.
Так, рейдова група завітала на комплекс приймання, зберігання і відвантаження зернових культур філії «Ромодан» ТОВ СП «НІБУЛОН», який розташований у селищі Ромодан Миргородського району. В ході рейду представники Держтехногенбезпеки переконалися, що керівництвом підприємства проведена значна робота щодо забезпечення протипожежного захисту даного об’єкта. Так на території розташоване пожежне депо, на бойовому розрахунку знаходиться укомплектований пожежно-технічним озброєннямпожежний автомобіль. Створена добровільна пожежна дружина, у складі якої 8 чоловік, що забезпечує цілодобове чергування на протязі доби двох осіб. Головний інженер елеватору Григорій Гончаренко зазначив, що з робочим персоналом постійно проводяться інструктажі, будівлі забезпеченні первинними засобами пожежогасіння, силоси для зберігання зерна обладнані пожежними сповіщувачами. А для того щоб у перевіряючих не виникло сумнівів щодо справності пожежного автомобіля та боєготовності пожежної дружини було проведено навчання по гасінню умовної пожежі складу №1.
Під час перевірки полів, в першу чергу увага зверталася на забезпечення первинними засобами пожежогасіння сількогосподарської техніки, на наявність іскрогасників, оборення чи обкошення полів. З робітниками, задіяними на роботах зі збирання зерна проводилися бесіди. Жниварі знають, що коли станеться загорання, на роздуми у них не буде часу. Якщо ж пожежа виникає в хлібному масиві, полум’я надзвичайно важко зупинити, тож в більшості випадків розраховувати доведеться лише на власну кмітливість і обізнаність у правилах пожежної безпеки.