20 липня у міському Центрі культури та дозвілля Кобеляк пройшло районне свято жнив.
О 10-ій годині на свято почали сходитись агрономи, керівники сільгоспуправлінь, трактористи, комбайнери та інші. Перед святковими урочистостями у холі Центру культури та дозвілля присутніх розважали троїсті музики. Після їхнього короткого виступу всі попрямували до зали, яка, зрештою, за короткий проміжок часу вщент наповнилась глядачами.
Першій надали слово начальнику управління агропромислового розвитку Тетяні Чердак. Вона висловила своє розчарування тим, що через несприятливі погодні умови врожаї ранніх зернових 2012 року вдвічі менші за минулорічні.
— Значних втрат зазнали сільськогосподарські товаровиробники від стихії, яка пронеслась районом 14 червня та винищила значні площі посівів. Та наперекір негоді хлібороби протиставили свою зібраність, працездатність і вийшли переможцями у боротьбі зі стихією. І вже сьогодні кобеляцькі хлібороби працюють на урожай 2013 року, — підсумувала Тетяна Андріївна.
А перший заступник голови Полтавської обласної ради Володимир Онищенко зазначив, що Кобеляцький район перший в Полтавській області підвів підсумки цьогорічних жнив. І висловив своє переконання в тому, що, незважаючи на несприятливі погодні умови, Полтавська область і цього року ввійде в трійку кращих зі збору ранніх зернових.
Далі до слова запросили голову райдержадміністрації Анатолія Таранушича.
— Сьогоднішнє свято з дещо гірким присмаком. Сьогодні ми маємо не той врожай, на який всі разом розраховували. Для всіх зрозуміло, що цьому завадили погодні умови. І все ж, ми з хлібом. І я переконаний, що регіональний ресурс ми виконаємо. Я хочу, щоб люди знали, що у нас є необхідний запас, якого вистачить до наступного урожаю і не тільки. Голоду цього року не буде! І соціальний хліб ми будемо випікати у Кобеляцькому районі. І жителі району будуть користуватися цим хлібом масового вжитку, — сказав голова РДА.
На завершення свого виступу Анатолій Таранушич побажав, щоб лихо, біди, стихії та негаразди обходили Кобеляцький район та всю Україну стороною.
Голова районної ради Юрій Тагадюк зауважив, що хліб завжди давався тяжкою працею. Особливо в нинішньому несприятливому році.
— Відсутність вологи у ґрунті під час посіву зерна призвела до зниження врожайності на 30-50 відсотків. А стихія, котра пройшла Полтавською областю, знищила посіви на площах близько восьми тисяч гектарів. Найбільше сільськогосподарські угіддя постраждали у Кременчуці, Комсомольську та населених пунктах Новосанжарського та Кобеляцького району. Погодні умови і надалі продовжують випробовувати кобеляцьких аграріїв на міцність.
Після офіційних промов приступили до нагородження грамотами та подарунками кращих працівників та колективів агропромислового розвитку району. Так, деякі підприємства поповнились кондиціонерами, телевізорами чи хлібопічками. Далі на сцену запросили отця Василія для проведення обряду освячення хліба. Всі присутні піднялися зі своїх місць і разом із служителем церкви прочитали молитву. Згодом дівчата в українському вбранні роздали присутнім по шматочку освяченого хліба.
І хоча біля Центру культури та дозвілля цього дня стояв комбайн, та обряд обмолочення останнього снопа, як це було минулого року, чомусь не проводили. На завершення свята для всіх з невеликою концертною програмою виступила Тетяна Садохіна та гурт «Ревізор».