В області триває сезон «тихого полювання», проте він приносить не лише задоволення від збирання та споживання дикорослих грибів, але й, на жаль, отруєння.
З початку грибного сезону на Полтавщині від отруєнь грибами постраждало вже 34 людини. Серед постраждалих - 5 неповнолітніх. У Лубенському районі через вживання невідомих грибів померла 32-річна жінка.
Зважаючи на зростання кількості постраждалих від отруєнь дикорослими грибами, управління з питань надзвичайних ситуацій облдержадміністрації закликає мешканців області бути обережними під час збирання та вживання дикорослих грибів.
За статистикою, найчастіше до отруєння призводить вживання отруйних пластинчастих грибів, які грибники плутають з їстівними печерицями та сироїжками. Тому задля власної безпеки взагалі відмовтесь від вживання дикорослих пластинчатих грибів. Не збирайте дикорослі гриби на узбіччях автомобільних та залізничних доріг, на місцях тваринницьких ферм, поблизу сміттєзвалищ. Не купуйте їх в місцях стихійної торгівлі. Обов’язково дотримуйтесь правил кулінарної обробки грибів, особливо умовно їстівних.
Слід пам'ятати, що навіть їстівні гриби можуть негативно вплинути на здоров'я, адже вони важкі для перетравлення. Тому дикорослі гриби не можна вживати дітям, людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок.
За появи перших симптомів отруєння - нудоти, блювоти, болі в животі, проносу, запаморочення, загальної слабкості - негайно звертайтесь за медичною допомогою.
Пам’ятайте, що отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Вакцини проти грибної отрути немає. Врятування життя потерпілого залежить від своєчасного надання йому допомоги.