День художника викладачі й студенти спеціальності «Декоративно – прикладне мистецтво» Гадяцького училища культури ім. І.П.Котляревського відзначили своєрідним творчим звітом - декадою цікавих мистецьких заходів.
Почалася декада виставкою студентських робіт з дереворізьблення. Під керівництвом викладача Григорія Кисіля студенти опановують полтавську різьбу, для якої характерні геометричні мотиви, що виконуються дво- і тригранними виїмками. Художня техніка дереворізьблення - своєрідна, особлива, вона потребує вправності рук і професійних навичок. Різьблені вироби приваблюють природним теплим кольором деревини. Принагідно відвідувачі виставки прослухали змістовну розповідь Г. Кисіля про творчість Юрія Шрібляка, першого майстра-класика українського дереворізьблення з Косівщини.
В рамках відзначення Дня художника відбулася екскурсія студентів та викладачів спеціальності до Опішні, організована викладачем Лідією Орел. Гості з Гадяча побували в державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні», де змогли познайомитися з історією гончарства. З великим задоволенням взяли участь у майстер-класі із ліплення півника-свищика, який для них провели викладачі колегіуму. Відвідали гадячани і Національний музей-заповідник українського гончарства, щоб подивитися його оновлену експозицію. Побачили майстер-клас відомого опішнянського майстра М.Пошивайла. Екскурсія до Опішні додала студентам не лише найкращих вражень, а й творчих ідей.
Багато задоволення отримали ті, хто відвідав в один із днів декади велику виставку творчих робіт студентів спеціальності «ДПМ», виконаних в різних художніх техніках. А організували її викладачі Оксана Кисіль та Лариса Максимів.
Радувала око глядачів, викликала їх добрі посмішки і виставка фотоетюдів, кольорових фото «Чудова мить природи». А допомогла студентам продемонструвати мистецьке вміння бачити у звичайному незвичайне викладач Ольга Недвига.
Натюрморти, міські пейзажі рідного Гадяча, привабливі пейзажі свого села експонувалися на виставці живописних робіт . А назвали її студенти та їх викладач Лідія Орел «Мальовничі куточки рідного краю».
В процесі навчання студенти спеціальності опановують і техніку художнього ткацтва, якої їх навчає викладач Ірина Середа. Виставка студентських робіт з художнього ткацтва – ще один подарунок глядачам. Ткані декоративні доріжки та міні-гобелени радували око своєю колористикою, оригінальним поєднанням різних матеріалів та своєрідним оздобленням.
В рамках заходів декади відбулась творча зустріч з випускниками училища Людмилою Скрипкою (випуск 1998р.) та Наталією Жартовською (випуск 2009р.). Л.Скрипка – митець і талановитий вчитель - керує студією образотворчого мистецтва при Гадяцькій музичній школі. Н.Жартовська навчається на факультеті образотворчого мистецтва Сумського педуніверситету. Багато корисних порад почули студенти від своїх старших товаришів по фаху.
Порадували наших студентів і гості з Полтави - члени Полтавського молодіжного об’єднання «Друга неділя жовтня», студенти випускного курсу спеціальності «Образотворче мистецтво» Полтавського технічного університету ім. Ю.Кондратюка Мотель Тетяна та Оксана Сердюк. Т.Мотель розповіла про використання нових технік у малярстві, зокрема, у сакральному мистецтві, познайомила студентів із технікою виконання ліногравюри. А О. Сердюк провела майстер-клас з виконання витинанок - оригінальним, привабливим і водночас доступним видом образотворчого мистецтва.
Декада спеціальності «Декоративно-прикладне мистецтво», присвячена Дню художника, продовжується. На черзі ще інші цікаві і професійно корисні заходи. Зокрема, екскурсія до музею-заповідника Києво-Печерської лаври та творча зустріч з Віктором Фурманом, заслуженим працівником культури України, членом Полтавського осередку Національної спілки народних майстрів.