У Кременчуці затримали банду «Шістдесят кросівок»
Про успішне завершення операції на телеканалі "Візит" оголосив особисто начальник ГУ УБОЗ Полтавщини Олександр Плужник, який закликав жертв бандитських нападів не боятися, а йти до УБОЗу і свідчити проти нападників.
Полковник Плужник запевняє, що постраждалих більше не дадуть скривдити. Усього під час операції, проведеної в першій декаді грудня, було затримано 8 осіб. Найстаршому з них - 43 роки. Наймолодшому - лише 18.
«У ході розслідування кримінальної справи, порушеної за ознаками ч.1 статті 122 Кримінального кодексу України, встановлено, що протягом 2008-2009 років ці громадяни - непрацюючі мешканці міста - з використанням металевих палиць, биток, травматичної зброї та кастетів спричиняли умисні тілесні ушкодження громадянам, а також з використанням спеціального засобу (телефонного апарата військового зразку ТАБ-57) знущалися та глумилися над громадянами», - говориться в офіційному зведенні правоохоронних органів.
Під час обшуку квартир затриманих правоохоронцям вдалося вилучити пістолет пневматичний газобалонний А-111, пістолет «Гросман», пістолет «Шмайсер», пістолет «Беркут», револьвер «Альфа», мисливська рушниця ІЖ-17, мисливська рушниця ТОЗ-34, мисливська рушниця ІЖ −27, мисливські патрони, патрони з гумовими кулями, бронежилет, 5 биток, 8 металевих палиць, саморобні ножі та інші речові докази, які направлено до НДКЦ. Затримання підозрюваних та обшуки квартир проводили співробітники УБОЗ.
Працівники управління по боротьбі з організованою злочинністю підняли всі дійсні та відмовні матеріали, пов'язані з побиттям людей на Молодіжному. Що з цього буде долучено до великої кримінальної справи і чому взагалі кременчужани отримували відмови на свої звернення - нині розбираються.
Коментує Юрій Сулаєв, начальник центру зв'язків з громадськістю ГУ МВС області:
«Нападів було дуже багато. Один з бандитів - боксер і навіть завоював титул на молодіжних національних змаганнях.
Окрім затриманих, ми перевіряємо ще декількох чоловік на причетність до банди. Угруповання отримало в місті назву "Бегущие кроссовки", через те що натовпом нападали на людину, били, забирали коштовні речі і ховалися так швидко, що жертва не встигала розгледіти кого-небудь із зловмисників. Запам'ятовували лише те, що парубки були взуті в кросівки. Зловили "кримінальних спортсменів" на гарячому, вони не встигли вчинити опору - бійці скрутили їх вмить. Думаємо що далеко не всі потерпілі звернулися в міліцію. Можливо, тому що бандити залякували людей: мовляв, якщо підеш в міліцію, то ти вже не жилець. Ми просимо всіх потерпілих звернутися в УБОЗ із заявами, щоб було більше шансів притягти кременчуцьких злочинців до відповідальності».
Кого затримали?
Серед усіх прізвищ, названих в оперативному зведенні, редакцію зацікавили два - це відомі кременчужани О. Немидько та В. П'янов. Вони не боксери, бо одному вже 43 роки, іншому - 40.
Про першого відомо, що йому останні півтора року депутати міської ради відмовляють у всіх проханнях щодо виділення земельних ділянок.
Тож інтереси чоловіка на депутатських комісіях міськради відстоювала представник і засновник «Комітету захисту конституційних прав громадян» пані Шаповалова.
За другим - тягнуться довгі історії з комп'ютерними клубами «Некст Левел» та баром «Рідна хата», на який періодично «наїжджають» усі можливі контролюючі органи.
Хто постраждав?
Серед прикладів кримінальної справи, яку нині документують, достеменно відомо про побиття компанії пересічних громадян неподалік бару «Рідна хата».
Тоді від нападу постраждала вагітна жінка та її рідні. Зловмисники нападали ззаду й били жертв по голові. Також нападали на родича одного з депутатів міської ради.
«Мирного хлопця, який зайшов до бару, було жорстоко побито. На випадок відповідно не відреагували. Я вимагав від нападників гроші на лікування постраждалого й 500 доларів США отримав. Але ці гроші мені повинні були заплатити лише за те, що я приїхав розбиратися з цією справою...» - розповідає газеті один з депутатів міської ради.
P. S. Два тижні тому на зустрічі з представниками ЗМІ начальник міського управління внутрішніх справ Василь Овчаренко заявив, що сплеску злочинності на Молодіжному не зафіксовано.
Що загрожує затриманим?
Стаття 122. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження
1. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров'я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину, - карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Додати коментар
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіном