Вхід | Реєстрація

Від Любові Васюти вимагають повернути чужий кредит

Від Любові Васюти вимагають повернути чужий кредит

Чорбівський сільський голова, щоб позбутися кредиторів, збирається звернутися до суду.

У чорбівського сільського голови Любові Васюти виникла несподівана проблема. Посадовець погодилась розповісти про неї в газеті. Вона хоче досягнути цим подвійної мети. По-перше, спробувати позбутись кредиторів, котрі вимагають від неї повернення чужого кредиту. По-друге, попередити земляків про існування проблеми, яка може постати практично перед кожним жителем району.

Два місяці тому на робочий телефон Чорбівської сільської ради та на мобільний Любові Васюти почали дзвонити невідомі люди. Вони заявили, що захищають інтереси Платинум Банку. Невідомі вимагають від Любові Іванівни повернення простроченого кредиту. Його сума складає близько п’яти тисяч гривень.

Як виявилось, кілька місяців тому, ще влітку, жінка, яка живе в Чорбівці, взяла у відділенні Платинум Банку, що діє в Кобеляках, споживчий кредит. Одна з вимог надання грошей, яку ставить дана фінансова установа — надання контактних телефонів для подальшого зв’язку. Не довго думаючи, жіночка продиктувала співробітниці банку номери телефонів сільради та Любові Васюти. Потім у неї виникли проблеми з поверненням грошей. І кредитори почали телефонувати Васюті. «Вони і дзвонять, і «есемески» шлють на мобільний, — розповідає Любов Іванівна. — Я їм одразу сказала, що ніяких грошей у їх банку не брала і поручителем не виступала. Я знаю, що це таке, і навіть у своїх рідних поручителем не виступаю. Тим більше, займаю посаду сільського голови. Мені такий клопіт не потрібен».

Та кредитори не вгавали. Останньою краплею, котра переповнила чашу терпіння, стало повідомлення про те, що Любов Васюта стала «невиїзною». Нібито її, як боржника по кредиту, занесли в спеціальний «чорний список» Прикордонної служби України. Таким людям заборонений виїзд за межі держави. «А в мене родичі в Росії є, — обурюється Васюта. — Я до них в гості збиралась поїхати».

Із своїми претензіями жінка пішла у відділення Платинум Банку, котре працює у Кобеляках. Але там їй нічим допомогти не змогли. Лише сказали, щоб зверталась до вищого керівництва фінансової установи. За словами Любові Васюти, у банку вона стала мимовільним свідком ситуації, дуже схожої на ту, що передувала її сьогоднішній. «Стою я, чекаю, доки моя черга дійде, — розповідає Любов Іванівна. — Переді мною стоїть жіночка, вона оформила кредит на себе. І от я чую, як вона диктує співробітниці банку номери телефонів. Я запитала: «А Ви дозволу цих людей запитали, щоб їх номери розголошувати?». Потім питаю у цієї банкірші: «А ви цим людям передзвонюєте, запитуєте їх згоди?». Замість відповіді Васюті сказали, що вона заважає працювати і пообіцяли викликати наряд міліції. Правоохоронців ніхто не викликав, натомість, за словами сільського голови, співробітниця Платинум Банку зникла. Не дочекавшись її появи, Любов Васюта сама пішла в Кобеляцький райвідділ внутрішніх справ та районну прокуратуру. Там жінці сказали, що її права однозначно порушені. У подальшому Любов Васюта збирається позиватися з банком у суді, вимагаючи компенсації шкоди, завданої її репутації.

На жаль, ситуація, у котру потрапила чорбівський сільський голова, є типовою для українського сьогодення. І «влипнути» у подібну халепу може кожен. Адже зараз десятки, якщо не сотні фінустанов пропонують узяти у них кредит за спрощеною процедурою: всього за десять-двадцять хвилин, без довідки про доходи з місця роботи. Безумовно, ризик неповернення таких легких кредитів неймовірно високий. Ну, а потім фінустанови намагаються витрясти гроші, знову ж ідучи шляхом найменшого спротиву. У тому числі, вимагаючи повернення кредиту в нічого не підозрюючих знайомих боржників. У число таких «знайомих» і потрапила Любов Васюта та вся сільрада. Адже кредитори дзвонять і в сам орган місцевого самоврядування.

Через кілька днів після розмови з Любов’ю Васютою нам вдалося поспілкуватись із співробітницею Платинум Банку, яка оформляє кредити в Кобеляцькому районі. Вона заявила, що ситуація, подібна до тієї, в яку потрапила сільський голова, не повинна виникати взагалі. Адже при заключенні подібних договорів не передбачений інститут поручителів. Тобто, за повернення кредиту відповідає виключно та людина, яка його взяла. Співробітниця підтвердила, що при видачі кредиту у фінустанові вимагають, щоб позичальник надав три телефонні номери. Вони потрібні для того, щоб навести довідки про позичальника. Як правило, люди вказують телефони родичів. Дозволу на розголошення телефонного номера, навіть мобільного телефону, працівники банку не питають.

Водночас, співробітниця Платинум Банку порадила Любові Васюті звертатися з заявою про дане непорозуміння в дирекцію фінустанови. І навіть висловила готовність надати допомогу у складанні такого звернення. Вона висловила припущення: «Імовірно, сільський голова щось не так зрозуміла. А, можливо, це недобросовісність колекторів чи, взагалі, сторонніх осіб. Наш банк працює в межах чинного законодавства. І ніхто зі сторонньої людини повернути чужі борги на вимагає».

 

Як вийти переможцем із такої ситуації?

Найпростіше — надіслати лист на адресу банка з викладенням ситуації, у тому числі, як і коли вам стало відомо про наявність боргу. У банка необхідно просити копію кредитного договору з усіма додатками, а також копію платіжного доручення, яка підтверджує факт отримання вами кредитних грошей. Не потрібно розраховувати, що банк дозволить оглянути всю кредитну справу, оскільки там є внутрішньобанківська інформація, але позичальник має право отримати дублікат кредитного договору та інших документів, де стоїть його підпис.

Після отримання такого запиту в банка повинно виникнути кілька запитань із приводу оформлення та видачі кредиту, і, можливо, результатом таких запитань стане внутрішньобанківська перевірка кредитної справи і зняття претензій.

Проте, може статися так, що банк не буде надавати інформацію по кредиту, навіть реквізитів кредитного договору. У такому випадку сміливо ідіть до суду. Предмет позову, для початку, — зобов’язати банк надати офіційну належну відповідь на ваше звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

 

Як поводити себе з колекторами?

Перше правило боротьби з колектором — ніяких усних розмов, тільки паперове листування. Друге — доводити свою правоту колектору марно: у нього є команда «фас» від банка і відмінити її може тільки він. Сам колектор ініціювати розгляд не буде, а тільки й далі вимагатиме погашення боргу. Тому ваша задача — розібратися в ситуації, дізнатися про подробиці кредиту, і зрозуміти, наскільки законними є дії колектора.

Колектор отримує від банка право стягувати борги з позичальника на підставі договору. Тому в першому запиті необхідно дізнатися, чи має колектор право взагалі звертатися до вас. Для цього необхідно запитати про наявність у колекторів договору з банком, його реквізити, дату укладання. Також потрібно попросити копію кредитного договору з усіма додатками, виписку з кредитного рахунку та будь-які інші документи, які могли б підтвердити наявність боргу.

 

У які інстанції звертатися?

Якщо колектор продовжує здійснювати моральний тиск, то зовсім не обов’язково чекати відповідей від колекторів чи банку — можна одразу йти в міліцію чи прокуратуру з заявою та описом ситуації і такою фабулою: «Прошу захистити мене від незаконного переслідування зі сторони колекторської компанії, представники якої погрожують мені фізичною розправою і здійснюють на мене психологічний тиск. У ситуації, що склалася, враховуючи агресивну поведінку колекторської компанії, я побоююся за життя і здоров’я своє та своїх близьких, а тому прошу захистити мене від злочинних посягань».

Такий шлях допоможе і у випадку, якщо колектор та банк не поспішають із відповіддю на ваші листи-звернення або їх відповіді не прояснюють ситуацію.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини України та Полтавщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
29 листопада 2012, 16:35 | Кобеляки | Фінанси


1. Галчонок / 30 листопада 2012, 10:27
Одразу видно, що немає чим зайнятися посадовій особі - Голові сільради. Дуже цікавить питання, з яких джерел вона могла дізнатися що є «невиїзною» (цікавий термін), мабуть, "люди кажуть". Для того щоб застосувати до неї такий захід, необхідно звернення до суду, який в свою чергу повинен винести ухвалу, проте, наскільки мені відомо, такий захід в судовій практиці зараз не застосовується, тим більше до таких смішних сум. На мою думку, в першу чергу ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ, повинна вирішити питання з тією особою, яка надала при оформленні кредиту її контакти.
Щодо колекторів та дії колекторскої служби в Україні необхідно було б уточнити інформацію у більш оновлених джерелах.
А за надання недостовірної та не перевіреної інформації, а також за розміщення такої в засобах масової інформації існують і свої санкції.
2. Чудо Юдо / 30 листопада 2012, 11:23
Галчонок, уважніше читайте статтю.

1. Галчонок пише:
«з яких джерел вона могла дізнатися що є «невиїзною» (цікавий термін), мабуть, "люди кажуть"»

Останньою краплею, котра переповнила чашу терпіння, стало повідомлення про те, що Любов Васюта стала «невиїзною».

Колектори самі їй це сказали, що, звісно, не обовязково правда, але її це дістало.

1. Галчонок пише:
«ВИСОКОПОСАДОВЕЦЬ, повинна вирішити питання з тією особою, яка надала при оформленні кредиту її контакти»

По-перше вона взагалі нікому нічого не винна. А по-друге ви знову ж уважно читайте статтю: колекторам дана команда "фас!" і їм по-барабану з ким вона там буде домовлятися, поки банк не скажу "фу!" вони від неї не відчепляться. А вирішити питання із особою яка дає контактні данні на мать-його-так наврятчи у неї вийшло - та, мабуть, і не збираєтсяь віддавати борг, або віддасть коли рак на горі заспіває. Тому то вона і пішла відразу поговорити із самою фінансовою установою, щоб ті відізвали доберманів своїх.
3. Platinum Bank / 30 листопада 2012, 18:52
Шановні читачі,

Хочемо повідомити, що дана публікація не пройшла повз увагу Platinum Bank. Ми взяли ситуацію, що склалася, до відома, і наразі проводимо внутрішнє розслідування, за результатами якого обов’язково надамо офіційну відповідь.

Управління корпоративних комунікацій Platinum Bank
4. Наташа / 1 грудня 2012, 09:28
Голова сельского совета!Займись своими обьязаностями, Новый год впереди!!! Может стоит задуматся о своих не зделаных делах!Мне Платимум Банк, никогда не приносил никаких проблем и трудностей. Так как я есть постоянной клиенткой, оплачиваю все вовремья, мне все нравится! И девочки там, очень порядные!никогда нем грубьят!!!!!!! Может проблема в вас!Задумайтесь!
5. Свідок / 1 грудня 2012, 09:38
Я був у магазині, поповнював рахунок, чув , як ця голова, балакала з не банкіршою, а з експертом!! Так воно називається!!Голова сільської ради такого не знає!! Откуда б?? Вона скандалістка!! І я думаю, якшо комусь нужна допомога, нада балакать нормально, а не так , як вона привикла балакать з нами в селі.Якшо вона при власті ,це не значить , що люди всі собаки!! Так не гарно!
З галчьонком согласна!!
6. Mикола Гузченко / 1 грудня 2012, 10:13
А ви не пишіть камєнти під різними ніками.
7. Cвідок / 1 грудня 2012, 12:58
не каменти, а коменти
8. Светлана / 1 грудня 2012, 13:22
Я работаю в этом магазине,комментарий Васюты -«Стою я, чекаю, доки моя черга дійде, — розповідає Любов Іванівна. — Переді мною стоїть жіночка, вона оформила кредит на себе. І от я чую, як вона диктує співробітниці банку номери телефонів. Я запитала: «А Ви дозволу цих людей запитали, щоб їх номери розголошувати?». Потім питаю у цієї банкірші: «А ви цим людям передзвонюєте, запитуєте їх згоди?».-ложь,ничего Васюта не говорила, зачем она сказала неправду, я не знаю, но тут были в магазине еще люди они могут подтвердить и кроме ее крика я вообще никого не слышала.Здесь многое преувеличено Васютой.У меня сложилось впечатление, что Васюта вообще не умеет высказывать свои мысли, а вот кричать у нее хорошо получается.По-поводу невыездной меня вообще удивило,это просто смешно, человек просто так стал невыезным - чудо из чудес, проснулся и опа невыездной.Для этого хотя бы надо подписать какие-нибудь документы, а от того, что ваш номер дали как знакомой, криминалом не пахнет.Хочу пожелать Любовь Васюте научиться общаться с людьми методом разговорной речи, чтобы можно было понять хоть что-то из сказаного.
9. Галчонок / 1 грудня 2012, 22:36
рабоаю в банке и знаю ситуацию с "проблемщиками" из нутри, и то, что они готовы придумать, только улыбаемся с таких "писак", и по-поводу коллекторов, и кто кому говорит "фас"- улыбает))
10. emmanuel thomas / 26 грудня 2014, 22:48

Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
11. liberty credit / 1 квітня 2015, 02:17

Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
12. микола / 1 квітня 2015, 09:07
для Галчонок хочу сказати , що від наших судів можна чекати що завгодно , тут на закони не дивляться , і не буває диму без вогню.Можливо ця людина і кричала , але ж як не кричати , коли тебе тероризують бандити , інакше цих виродків -колекторів не можна і назватиЯк могла держава узаконити бандитизм.Хіба немає судів , виконавчої служби ?І всі сидять на бюджеті.
13. Гість333 / 4 квітня 2015, 00:42
Альфа-банк теж тероризує людей за якоби поручительство по невідомо де взятому номеру телефона.
14. Mr Carter COllins / 6 березня 2016, 20:20

Коментар видалено за порушення пункту 2.3 Правил користування сайтом
15. обсказала / 6 березня 2016, 21:15
«Прошу захистити мене від незаконного переслідування зі сторони колекторської компанії, представники якої погрожують мені фізичною розправою і здійснюють на мене психологічний тиск. У ситуації, що склалася, враховуючи агресивну поведінку колекторської компанії, я побоююся за життя і здоров’я своє та своїх близьких, а тому прошу захистити мене від злочинних посягань». - напишіть кому допомогло таке звернення до міліції і я повірю в цей брєд.
16. Механік / 6 березня 2016, 23:42
Галчонки і вам подібні, не знаю яку там ситуацію "из нутри" ви знаєте, але ми тут бачимо ситуацію ззовні, і вона значно відрізняється від ваших вигадок. Десь з травня 2015 телефон почав розриватись. Альфа банк, РайфайзенАваль та Дельта дзвонили, СМСили не те що щодня, щогодини. Хтось набрався кредитів як бліх, і а мій номер вказав контактним. Так от спочатку я пояснював, потім вимагав, а в кінці кінців уже посилав куди подалі. Постійно з різних номерів, в чорний список не добавиш. Так мене і судом лякали і грозили, що "рэбята уже выехали с тобой разобраться". Додзвонювався до їх головофісів, пояснював, пару днів тиші і опять. І найгірше, що номер використовував в роботі, змінити було важко. Один з цих банків вимагав доказати що це не я брав кредит - відправити їм заірені нотаріусом копії паспорту???? Як би був дурак, і відправив, то напевно і в мене б кредит з’явився. Врешті решт викинув сімкарту, хоча може й втратив через це якихось клієнтів. А судитись, в наших судах втратив би кучу часу, грошей і відсудив би собі 10 гривень компенсації, миж не в Європі, там би запросто став мілліонером на компенсаціях.
А щодо того що Васюті тут дехто радить спокійно з банкірами общатись, так я б подивився якими ви були б спокійними, коли Вам в 5-00, або о 23-00 дзвонять і оруть в телефон з погрозами, як це в мене було. Я і морду набив би, якби не по телефону, а в живу зустрівся б.
Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
Вам необхідно зареєструватися, або увійти під своїм логіномКурс НБУ

Зачекайте, йде завантаження...

Логін:
Пароль:
запам'ятати


Реєстрація | Нагадати пароль

Шановні водії!

У зв’язку зі значним погіршенням погодних умов та сильної хуртовини частина траси Р-52 у Царичанському районі являєтсья непридатною до використання!

Служба порятунку звертає Вашу увагу на те, що вирушаючи у таку погоду в дорогу Ви йдете на це на свій страх і ризик - у випадку неможливості вибратися із снігових заметів на дорогах чекати допомогу можливо прийдеться досить довго.

Тому рекомендується відмовитися від подорожей автомобілем до стабілізації ситуації