3 грудня. Нарешті випав перший сніг. Щоправда, одразу розтанув. Це зима? Напевно. Принаймні, зараз прийнято так називати цю пору року. Снігу немає, морозів немає. Зима є. Типу є. Кирилко питає, коли можна буде робити сніговика. Кажу, що скоро. Хоча сам не вірю. Сніговиків прийнято робити зі снігу. А де його візьмеш? У Москві є, у Києві теж трохи є. У нас вистачить хіба що на мікросніговика. Але ж Кирилко на такого не згодиться — він хоче великого.
Пішов у відставку Азаров. Із можливістю повернутися назад. І всі одразу: а хто буде прем’єром? А хто не буде прем’єром? Люди, воно вас справді цікавить? І ви дійсно вірите, що від персони прем’єр-міністра у нашій країні щось залежить? У нашій конкретно взятій країні? Як на мене, то все вирішує партія. Або клан, який за цієї партією стоїть. А конкретні персоналії — це так, ляльки, яких смикають за різної товщини нитки. Когось смикають з Банкової, когось — із Москви. Так само дивним видається ажіотаж навколо можливого звільнення губернаторів кількох областей, у яких Партія регіонів не набрала більшості. У їх числі згадують, зокрема, і Полтавську. І всі одразу кидаються розмірковувати: а кого звільнять, якщо того уберуть? А кого уберуть, якщо того звільнять? Хоча ну яким боком ці кадрові перестановки торкнуться пересічних жителів області та району? Ви ж не вірите всерйоз, що завтра вам зателефонують і запропонують крісло губернатора або голови райдержадміністрації. Скажуть: «Іди ти, бо більш нікому!» Так же не буде, правда ж? Знімуть одного губернатора, поставлять іншого. Приберуть голову адміністрації, призначать нового. Але ж політика в державі в цілому від цього не зміниться. Та й взагалі, якщо чесно, не віриться у ці звільнення на рівні області та району. Полтавщина в Україні не на останніх ролях, живемо ми не гірше, а краще за більшість областей. А те, що у нас недостатньо проголосували за Партію регіонів, так це низький рівень свідомості населення. При чому тут губернатор чи голова РДА?
У порівнянні з чутками про можливі кадрові перестановки тема кінця світу відходить кудись на задній план. Та й набридло вже людям. Постійно чекати кінця світу, це ж і мізками схибитись можна. От новосанжарці його і не чекають, що підтверджує опитування, яке ми провели цього тижня. Але свічки у магазинах потихеньку розкуповують. Щоправда, цьому може бути і дуже практична причина.
— Люди свічки купляють, бо в селах світла взимку часто не стає, — пояснила мені одна з реалізаторів на новосанжарському ринку. — Я теж накупила. Он вчора вітер як рушився, то у нас на вулиці одразу свєт пропав. Сиділи при свічці. А ви кажете — кінець світу!